Poznaliśmy rywali w Klubowych Mistrzostwach Świata

We wtorkowe popołudnie odbyło się losowanie grup Klubowych Mistrzostw Świata. Czołowe ekipy na świecie będą rywalizować w Opolu, Łodzi i Krakowie. ZAKSA zmierzy się m.in. z mistrzem Włoch i najlepszą ekipą Brazylii.

Po ostatnich latach, w których turnieje finałowe Klubowych Mistrzostw Świata gościły w Brazylii w tym roku rywalizacja czołowych ekip przeniesie się do Polski. Rywalizacja grupowa rozpocznie się 12 grudnia i potrwa do 14 grudnia. Nasz zespół w pierwszej fazie zmagań swoje mecze będzie rozgrywał w Opolu. Drugi reprezentant Polski – PGE Skra Bełchatów zagra w Łodzi, po trzech dniach rywalizacja przeniesie się do Krakowa. Decydującą fazę zaplanowano na 16 i 17 grudnia.

Do walki o tytuł Klubowego Mistrza Świata przystąpi osiem zespołów. Losowanie nie było szczególnie łaskawe dla siatkarzy mistrza Polski. ZAKSA zmierzy się m.in. z Sadą Cruizero, obrońca tytułu i mistrz Ameryki Południowej w ostatnich latach zdominował te rozgrywki. Dwa ostatnie finały należały właśnie do ekipy z Brazylii, która w finale pokonywała Zenit Kazań. Kolejnym rywalem ekipy Andrei Gardiniego będzie mistrz Italii – Cucine Lube Civitanova, zestawienie grupy A uzupełni irański Sarmayeh Bank Volleyball Club – mistrz Azji. Nie mniej ciekawie zapowiadają się mecze drugiej grupy, gdzie obok Skry Bełchatów znalazł się wspomniany wcześniej Zenit Kazań.

Zarówno ZAKSA, jak i Skra przed losowaniem były rozstawione do grup A (nasz zespół) i B (bełchatowianie). Następnie do poszczególnych grup dolosowane zostały zespoły z trzech koszyków kontynentalnych (Europa, Ameryka Południowa, Azja). Finalnie powstały dwie, grupy, w każdej znalazły się po cztery zespołu. Dwie najlepsze ekipy pierwszej fazy rozgrywek awansują do półfinałów.

Grupa A (Opole):
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (POL)
Cucine Lube Civitanova (ITA)
Sada Cruzeiro (BRA)
Sarmayeh Bank (IRN)

Grupa B (Łódź):
PGE Skra Bełchatów (POL)
Zenit Kazań (RUS)
Personal Bolivar (ARG)
Shanghai VC (CHI)