ZAKSA odwiedziła warszawskie biuro Grupy Azoty

Spotkanie w biurze Grupy Azoty było okazją do podsumowania tegorocznych sukcesów Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, czyli zdobycia kolejnego Pucharu i mistrzostwa Polski, a także zwycięstwa w rozgrywkach siatkarskiej Ligi Mistrzów. W trakcie wydarzenia siatkarze zaprezentowali Puchar Ligi Mistrzów i wręczyli Prezesowi Grupy Azoty pamiątkową koszulkę z podpisami.

Podczas spotkania Prezes Grupy Azoty S.A. oraz Prezes Grupy Azoty ZAK pogratulowali przedstawicielom Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle udanego sezonu, zwieńczonego uzyskaniem najważniejszych tytułów siatkarskich. Warto dodać, że Grupa Azoty ZAK – wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Grupy Azoty – wspiera ZAKSĘ nieprzerwanie od ponad 20 lat.

-Tegoroczne sukcesy ZAKSY stanowią powód do dumy dla całej Grupy Azoty. To już kolejny rok, gdy ZAKSA zwyciężyła w Lidze Mistrzów, co jest potwierdzeniem najwyższej formy i przygotowania do sezonu. Jako Grupa Azoty już od wielu lat zapewniamy bezpieczeństwo finansowe klubowi, dlatego mamy szczególne powody do zadowolenia z osiąganych wyników – mówi Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

– Cieszymy się, że mogliśmy wspierać ZAKSĘ w drodze po kolejny Puchar Polski i mistrzostwo Polski. W tym sezonie klub powtórzył również zeszłoroczny sukces, jakim jest zwycięstwo rozgrywek siatkarskiej Ligi Mistrzów. ZAKSA jest sportową wizytówką Kędzierzyna-Koźla, dlatego głęboko wierzę, że wspierając klub, mamy również istotny wkład w rozwój regionu i budowanie jego rozpoznawalności – podkreśla Paweł Stańczyk, Prezes Zarządu Grupy Azoty ZAK.

W wydarzeniu uczestniczyli siatkarze: Tomasz Kalembka, Krzysztof Rejno, Prezes ZAKSY Piotr Szpaczek oraz Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A. Tomasz Hinc i Prezes Zarządu Grupy Azoty ZAK Paweł Stańczyk.

Dziękujemy właścicielowi i głównemu sponsorowi klubu za wieloletnią współpracę. Dzięki wsparciu Grupy Azoty mamy drużynę na najwyższym europejskim poziomie i możemy po raz kolejny z dumą prezentować zdobyte trofea. Zaangażowanie Grupy Azoty pozwoliło nam zakończyć sezon 2021/2022 potrójną koroną: mistrz Polski, Puchar Polski, zwycięstwo w Lidze Mistrzów – przyznaje Piotr Szpaczek, prezes ZAKSA S.A..

 * * *

Grupa Azoty to zdecydowany lider krajowego rynku nawozowego i jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, ma również silną pozycje na rynkach takich produktów jak melamina, poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa. Ważnym filarem strategii Grupy Azoty są inwestycje, a największym projektem są Polimery Police, realizowane przez spółkę celową Grupa Azoty Polyolefins. Jest to jedna z największych inwestycji w polskim i europejskim przemyśle chemicznym, która umożliwi dywersyfikację działalności biznesowej Grupy Azoty, a także pozytywnie wpłynie na pozycję Polski w segmencie tworzyw sztucznych i wzmocni niezależność energetyczno-surowcową kraju.

W 2021 roku Grupa Azoty opublikowała strategię do 2030 roku, która stanowi plan konkretnych działań, napędzanych przez transformację klimatyczno-energetyczną Grupy Kapitałowej. Ogłoszona strategia stanowi odpowiedź Grupy na wymagania europejskiej polityki klimatycznej. Szczegółowe projekty z zakresu m.in. zielonej energii przemysłowej, ograniczenia emisyjności oraz dekarbonizacji opisane zostały w kluczowym projekcie „Zielone Azoty”.