#BohaterMiesiąca maja: Kamil Semeniuk

Za nami ostatni wybór #BohateraMiesiąca w sezonie 2021/2022. W maju wyróżnienia dla zawodnika meczu otrzymywali Aleksander Śliwka, David Smith i Kamil Semeniuk. Głosowanie kibiców tym razem zdominował Kamil Semeniuk.

Pomysłodawcą akcji #BohaterMiesiąca jest Hotel Hugo Business & Spa***.  Przypomnijmy, że #Bohaterem może zostać każdy zawodnik Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, który w danym miesiącu przynajmniej raz zdobył wyróżnienie MVP, z grona nominowanych zwycięzcę w głosowaniu na Facebooku Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wybierają kibice. W maju nasz zespół rozgrywał decydujące spotkania w rozgrywkach PlusLigi, a także elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Kędzierzynianie w miesiącu kończącym sezon potwierdzili swoją znakomitą dyspozycję, zgarniając tytuł mistrza Polski i broniąc najcenniejszego trofeum w klubowej siatkówce – Pucharu Zwycięzcy Ligi Mistrzów. W gronie nominowanych do tytułu #Bohatera Miesiąca  w maju znalazło się trzech siatkarzy ZAKSY. Statuetki MVP spotkania zdobywali: Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka i David Smith.

Maj był idealnym zwieńczeniem znakomitego w wykonaniu Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle sezonu 2021/2022. W tym miesiącu kędzierzynian rozegrali pięć meczów, z czego cztery były finałowymi starciami w walce o tytuł mistrza Polski, a jedno decydująca konfrontacją w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Kędzierzynianie udanie otworzyli ten miesiąc, wygrywając pierwszy mecz z Jastrzębskim Węglem w HWS „Azoty”, również kolejny mecz finałowy ułożył się po myśli ZAKSY, co prawda jastrzębianie wygrywając w trzecim spotkaniu przedłużyli losy rywalizacji, jednak 14 maja na terenie rywala ZAKS przypieczętowała sukces. Wyróżnienia MVP w wygranych przez nasz zespół meczach finałowych otrzymywali kolejno Aleksander Śliwka, David Smith i Kamil Semeniuk. Nieco ponad tydzień po zakończeniu walki w PlusLidze podopieczni Ghorghe Cretu potwierdzili swoją klasę również w rozgrywkach Ligi Mistrzów, pokonując w Ljubljanie włoskie Trentino. W ostatnim meczu sezonu zawodnikiem spotkania wybrany został Kamil Semeniuk.

W głosowaniu kibiców łącznie zanotowaliśmy ponad 800 głosów. Zdecydowana większość fanów tytuł #Bohatera przyznała Kamilowi Semeniukowi. Pochodzący z Kędzierzyna-Koźla przyjmujący  zdominował głosowanie. Na naszego przyjmującego swój głos oddało blisko 700 biorących udział w głosowaniu osób.  I tak w  menu Hotelu Hugo na miesiąc maj ponownie pojawi się burger, skomponowany osobiście przez #Bohatera Miesiąca.

To czwarte wyróżnienie #Bohatera, jakie otrzymał nasz przyjmujący w tym sezonie, wcześniej Kamil został wyróżniony w grudniu, marcu i kwietniu. Tytuł #BohateraMiesiąca przyznawany przez kibiców w październiku i listopadzie otrzymał natomiast  Łukasz Kaczmarek, w styczniu  Norbert Huber, a w lutym – Marcin Janusz.