ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w finale Młodej Ligi

Zawodnicy Młodej ZAKSY po bardzo emocjonującym pojedynku zwyciężyli drużynę Lotosu Trefla Gdańsk w stosunku 3:2, zapewniając sobie tym samym awans do finału rozgrywek Młodej Ligi o tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski sezonu 2014/2015.

Celebrowanie awansu do finału rozgrywek Młodej Ligi nie trwało jednak długo,  gdyż już dwa dni po zwycięstwie, pod czujnym okiem trenera Rolanda Dembończyka, drużyna Młodej ZAKSY rozpoczęła przygotowania do najważniejszego meczu w sezonie. Zawodników Młodej ZAKSY czeka bowiem nie lada wyzwanie.

Kędzierzynianom przyjdzie zmierzyć się z drużyną RCS Cerrad Czarni Radom, której skład dodatkowo wzmocniony zostanie aż pięcioma zawodnikami drużyny seniorskiej. Igor Grobelny, Jakub Wachnik, Bartłomiej Grzechnik, Michał Kędzierski czy dobrze znany kędzierzyńskiej publiczności Bartłomiej Bołądź to zawodnicy, którzy w sezonie 2014/2015 regularnie występowali na parkietach PlusLigi.

IMG_0266 (1)

Trener Roland Dembończyk podchodzi jednak do tego spotkania z dużą dozą optymizmu. Jak sam zaznaczył, wszystko zależeć będzie od naszych zawodników oraz ich mentalnego podejścia do przeciwnika. Optymizmem napawać może bardzo dobra dyspozycja zawodników w ostatnim dwumeczu przeciwko Lotosowi Trefl Gdańsk. Najjaśniej rozbłysnęli w nim Krzysztof Zapłacki, Kamil Semeniuk, Robert Andrulewicz, Maciej Polański oraz wracający po ciężkiej kontuzji Paweł Gryc, czyli praktycznie cały podstawowy skład Młodej ZAKSY.

Tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski zdobędzie zwycięzca pojedynczego mecz finałowego, który rozegrany zostanie  9-go maja 2015 r. o godzinie 17:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej „Azoty”.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w wyżej wymienionym spotkaniu oraz do wsparcia kędzierzyńskich siatkarzy w ich drodze do złotego medalu Mistrzostw Polski. Wstęp na powyższe spotkanie jest nieodpłatny.