ZAKSA gotowa na Cerrad Czarnych Radom
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
3:1
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
10 marca 2019, 20:30
Kędzierzyn-Koźle
25:21 23:25 25:23 25:23

Po serii spotkań na wyjeździe nasz zespół wraca do Kędzierzyna-Koźla. Już w najbliższą niedzielę podejmujemy rewelację rozgrywek, obecnie czwarty zespół ligowej klasyfikacji – Cerrad Czarnych Radom. Startujemy o godz. 20:30.

Do zakończenia fazy zasadniczej pozostały tylko trzy kolejki, w tym trwająca 24. Przypomnijmy, że najlepsze dwa zespoły mają zagwarantowaną grę w półfinałach, ekipy z miejsc 4-6 zmierzą się w rywalizacji ćwierćfinałowej. ZAKSA niezmiennie pozostaje na fotelu lidera, nasz zespół obecnie ma na koncie 53 punkty, czujemy na plecach oddech Onico Warszawy. Stołeczni mogą pochwalić się dorobkiem 51 oczek przy jednym rozegranym spotkaniu więcej. Podopiecznym Andrei Gardiniego do zapewnienia sobie pierwszego miejsca na koniec fazy zasadniczej brakuje tylko jednego punktu i wierzymy, że ten cel uda się zrealizować już w najbliższym spotkaniu.

ZAKSA Kedzierzyn-Kozle - Azimut Leo Shoes Modena
Najbliższy rywal ZAKSY- Cerrad Czarni Radom obecnie zajmuje wysokie, czwarte miejsce w tabeli PlusLigi. Prowadzony przez Roberta Prygla zespół dał się poznać jako drużyna grająca stabilnie. Radomianie wygrywali w tym sezonie z zespołami z czołówki, m.in z obecnym wiceliderem z Warszawy, urywając punkty obecnemu mistrzowi Polski. I tak z wynikiem 39 punktów nasz najbliższy rywal może cieszyć się z wysokiego, czwartego miejsca. Nie jest to jednak do końca pewna pozycja, bowiem Radomian i szóstą Skrę Bełchatów dzielą tylko trzy punkty. Na krótko przed zakończeniem pierwszej fazy rozgrywek wciąż może dojść do sporych przetasowań w premiowane grą w fazie play-off czołowej szóstkę zestawienia.

Ostatnie spotkanie nie ułożyło się po myśli naszego zespołu. W zaległym meczu o ligowe punkty walczyliśmy w Gdańsku, niestety to spotkanie padło łupem gospodarzy. Kilka dni wcześniej na trudnym terenie w Zawierciu nie daliśmy większych szans miejscowym. Mimo intensywnego grafiku meczów bilans ZAKSY w ostatnim czasie wypada na plus. Podopieczni Andrei Gardiniego udowodnili rownież, że potrafią bardzo dobrze zareagować na porażki, a tego typu potknięcia skutecznie motywują kędzierzynian do dalszej pracy. Kiedy ZAKSA walczyła w Zawierciu nasi rywale mierzyli się z obrońcą tytułu. Podopieczni Roberta Prygla rozpoczęli z wysokiego C i mieli realne szanse na zgarnięcie kompletu punktów. Finalnie to ekipa Roberto Piazzy zachowała więcej ‘zimnej krwi’, triumfując po tie-breaku.

ZAKSA Kedzierzyn Kozle - GKS Katowice
To spotkanie jest potwierdzeniem, że wysokie czwarte miejsce Cerrad Czarnych Radom nie jest przypadkowe. W niedzielny wieczór możemy spodziewać się więc zaciętej walki. Dotychczasowe wyniki rywalizacji kędzierzyńsko-radomskich w roli zdecydowanego faworyta stawiają wicemistrzów Polski. W 11 dotychczas rozegranych na parkietach siatkarskich ekstraklasy bezpośrednich konfrontacjach obu ekip zawsze triumfowała ZAKSA. Również rozgrywany w pierwszej fazie rundy zasadniczej mecz w Radomiu dostarczył nam komplet punktów.

Spotkanie 24. kolejki Plusligi pomiędzy ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, a Cerrad Czarnymi Radom zaplanowano na niedzielę, 10 marca. początek meczu o godz. 20:30. Transmisję z rywalizacji przeprowadzi telewizja Polsat Sport.