Punktualnie o godzinie 20:00, w hali widowiskowo-sportowej Rafako Arena, rozpoczęło się pierwsze spotkanie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w ramach Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz.

Druga partia to walka punkt za punkt, aż do stanu 8:9, kiedy to drużyna z Kielc zaczęła uniemożliwiła kędzierzynianom skuteczne wyprowadzanie akcji. Pomimo imponujących zbić duetu Bociek-Witczak – to drużyna Effectora w dalszym ciągu budowała przewagę i już nie udało się kędzierzynianom złapać kontaktu z przeciwnikiem. Set zakończył się przy stanie 20:25.

Trzecia odsłona rozpoczęła się dla kędzierzynian bardzo pomyślnie. Autowa zagrywka Jungiewicza, skuteczne zbicie Wiśniewskiego, punktowy blok i  atak z przechodzącej piłki Boćka dały ZAKSIE prowadzenie 4:0. Skuteczne akcje pozwoliły zachować przewagę, jednak od stanu 12:12 do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy Effectora. ZAKSA co prawda zdołała jeszcze wypracować 2 punkty przewagi, jednak przeciwnicy atakowali coraz skuteczniej, doprowadzając do wyrównania 18:18. Dalsza część seta to wyjście na prowadzenie kieleckiej drużyny i odskoczenie zawodnikom ZAKSY Kędzierzyn-Koźle aż do stanu kończącego seta 21:25.

Ostatnia odsłona spotkania rozpoczęła się od dwupunktowego prowadzenia drużyny z Kielc. Kędzierzynianie zdołali zbliżyć się tylko na jedno oczko przy stanie 5:6, jednak od tego momentu to już kielczanie panowali nad sytuacją. Zawodnicy ZAKSY nie zdołali już odrobić strat powstałych w trakcie seta i ostatecznie zakończyli tę partię zdobywając 19 punktów.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle vs Effector Kielce 1:3 (25:15; 20:25; 22:25; 19:25)

Pomimo przegranej, na tym etapie przygotowań, cieszyć może powrót na boisko w pełnym wymiarze czasowym Grzegorza Boćka oraz bardzo dobra postawa debiutującego na pozycji przyjmującego Dominika Witczaka, który z konieczności zastąpić musiał niedysponowanego Sławomira Stolca.

Kolejne zmagania drużyny ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, w ramach turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz, śledzić będzie można już w najbliższą sobotę o godzinie 14:00 w Hali Sportowej ZSO Rudnik. Drużyna ZAKSY zmierzy się z drużyną wicemistrza Chin-Shan Dong Shanghai.