XIV Memoriał Arkadiusza Gołasia z udziałem ZAKSY

Poznaliśmy obsadę czternastego Memoriału Arkadiusza Gołasia. Kazijski, Kurek, Toniutti czy Deroo to tylko niektórzy topowi siatkarze świata, których podziwiać będzie publiczność w Swarzędzu-Zalasewie. Pierwsza pula biletów jest już dostępna w sprzedaży.

W dniach 5-7 października odbędzie się kolejna edycja Memoriału Arkadiusza Gołasia. To już czternasty raz, kiedy najlepsi siatkarze i trenerzy świata upamiętnią tragicznie zmarłego Reprezentanta Polski. Ze względów logistycznych organizatorzy imprezy postanowili przenieść ją do Swarzędza-Zalasewa. – Jestem dumny z tego, że tak wspaniałe wydarzenia odbywają się na terenie naszej Gminy – mówi Marian Szkudlarek – Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz. – Po Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży to kolejne sportowe święto, które odbędzie się w swarzędzkiej hali widowiskowo-sportowej w Zalasewie – zaprasza.

Organizatorzy potwierdzili już komplet zespołów, które wezmą udział w memoriale. W pierwszym półfinale zmierzą się ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ze Stocznią Szczecin. Po jednej stronie siatki staną Bieniek, Zatorski i Kaczmarek, ich rywalami będą między innymi Żygadło, Kurek czy Kazijski. Wielu kibiców uważa, że jest to przedwczesny finał, ale los połączył te drużyny już na samym początku turnieju. Po zakończeniu tego spotkania na boisko wybiegną vipy i sztaby szkoleniowe. Sponsorzy i partnerzy memoriału sprawdzą czy Antiga, Stojczew i Gacek nadal są w wysokiej formie. – Z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie na XIV Memoriał Arkadiusza Gołasia – mówi Sebastian Świderski, prezes zarządu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. – Turniej traktujemy bardzo poważnie – w końcu to ostatni sprawdzian formy przed rozpoczynającą się chwilę później PlusLigą – dodaje wybitny siatkarz.

IMG_0298

W drugim półfinale zmierzą się Onico Warszawa i Aluron Virtu Warta Zawiercie. Klub ze stolicy triumfował w ubiegłorocznym memoriale i z pewnością będzie chciał powtórzyć ten sukces. Natomiast ich rywale słyną z najlepszych kibiców w Polsce i już dzisiaj zapowiadają przyjazd do Swarzędza-Zalasewa kilkoma autokarami. – W tym roku postawiliśmy na najlepszy możliwy zestaw drużyn. Transfery, jakie przeprowadziły zaproszone kluby, ich poziom oraz fenomenalni fani gwarantują wielkie sportowe emocje – mówi Anna Sumelka, organizatorka imprezy. – Zapraszam wszystkich do wspólnej zabawy na początku października – dodaje.

Nieodłączną częścią Memoriału Arkadiusza Gołasia są warsztaty siatkarskie prowadzone przez siatkarskie gwiazdy. Ponad 100 dzieci z Gminy Swarzędz będzie miało okazję uczyć się sportowego rzemiosła od najlepszych. Jak co roku – nie zabraknie również aukcji, z których dochód przeznaczony jest na turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych. Sprzęt AGD, piłka z autografami Skry Bełchatów czy kalendarz z podpisami drużyny Lecha Poznań to tylko wybrane gadżety, jakie licytowano na ubiegłorocznej imprezie. Emocje sportowe to jednak nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowali dla kibiców organizatorzy turnieju. W harmonogramie znalazł się również koncert Conrado Yaneza – zwycięzcy polskiej edycji Must Be The Music.

IMG_1299

Bilety i harmonogram imprezy

Właśnie ruszyła sprzedaż biletów na XIV Memoriał Arkadiusza Gołasia. Najkorzystniejszą opcją jest karnet dwudniowy, ale można również nabywać wejściówki na pojedyncze dni. Dostępne są  na stronie:

www.ticketos.pl

Poniżej prezentujemy wszystkie możliwe opcje.

Ceny biletów:
• bilet jednodniowy sobota (2 mecze): 40 zł normalny, 35 zł ulgowy
• bilet jednodniowy niedziela (2 mecze): 50 zł normalny, 45 zł ulgowy
• karnet dwudniowy (4 mecze): 80 zł normalny, 60 zł ulgowy
• bilety grupowe powyżej 20 osób: biuro@memorialgolasia.pl

Zniżki:
Bilety ulgowe przysługują uczniom urodzonym po 01.01.2004 r. posiadającym ważną legitymację upoważniającą do zniżki. Wstęp dla dzieci do 3 roku życia bez zajmowania osobnego miejsca – bezpłatny. Weryfikacja biletów ulgowych będzie następować przy wejściu na halę w dniu imprezy. Osoby nie posiadające zniżek będą zobowiązane do stosownej dopłaty.

Program XIV Memoriału im. Arkadiusza Gołasia
Sobota, 6 października
półfinały
godz. 13.00 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Stocznia Szczecin
godz. 17.00 ONICO Warszawa – Aluron Virtu Warta Zawiercie

Niedziela, 7 października
godz. 12.00 mecz o 3 miejsce
godz. 16.00 mecz o 1 miejsce