Wraca PlusLiga, na początek – MKS Będzin
MKS Będzin
1:3
MKS Będzin
13 października 2018, 17:30
Będzin
29:27 18:25 22:25 23:25

Po przerwie wracamy na ligowe parkiety. Już w piątek startuje nowy sezon PlusLigi, nazywanej również ligą mistrzów świata. ZAKSA ligową rywalizację rozpocznie na wyjeździe, rywalem naszego zespołu w sobotnie popołudnie będzie MKS Będzin.

Na ten moment czekaliśmy długo, wracają emocje ligowych zmagań. Na tym etapie rywalizacji trudno ocenić możliwości poszczególnych rywali. Zespoły PlusLigi dotknęły dość mocne zmiany w składzie, również w naszej drużynie zobaczymy kilka nowych twarzy. Za naszym zespołem seria spotkań kontrolnych, w turniejach towarzyskich Andrea Gardini miał okazje sprawdzić nowych zawodników, nieco później ze względu na obowiązki reprezentacyjne do swoich kolegów dołączyli Benjamin Toniutti i Sam Deroo. Od tygodnia z ZAKSĄ trenują również nasi mistrzowie świata: Paweł Zatorski, Mateusz Bieniek i Aleksander Śliwka.

Sezon ligowy rozpoczniemy na dość trudnym terenie, obiekt w którym swoje spotkania rozgrywa MKS Będzin jest bowiem halą dość specyficzną, o czym wielokrotnie mówili sami zawodnicy. Przed nowym sezonem będzinianie pożegnali się z pięcioma zawodnikami, barwy klubowe zmienili Rafael Araujo, Marcin Waliński, Zlataj Jordnow, Jan Klobucar czy Jonah Serif. Do ekipy z Zagłębia dołączyli m.in. Adrian Buchowski, Tomasz Kowalski czy Lincoln Williams. Nieco więcej rotacji zobaczyliśmy w naszym zespole, z ZAKSĄ pożegnało się ośmiu zawodników, do ekipy wicemistrzów Polski dołączyli m.in. Aleksander śliwka, czy doświadczeni na parkietach PlusLigi Kaczmarek, Kalembka, Sacharewicz. Obok doświadczonych zawodników, zobaczymy reprezentantów młodego pokolenia. To właśnie to połączenie ma być kluczem do sukcesu zespołu Andrei Gardiniego.

DSC_1513
O rotacjach w składach i potrzebie czasu na zgranie, jaka pojawi się w większości klubów PlusLigi mówił nasz kapitan. – To jest podobna sytuacja w niemal wszystkich drużynach, sporo zespołów zmieniło zawodników. To normalne, że na początku sezonu mogą być pewne problemy. Sezon jest bardzo długi, w poprzednim było podobnie. Musimy wierzyć w siebie, rozmawiać, aby zrozumieć wszystkich, pracować i wszystko będzie dobrze. Utrzymaliśmy trzon zespołu, więc musimy teraz pomóc sobie wzajemnie w rozwoju – o tym co ważne, aby móc walczyć o najwyższe cele mówił Benjamin Toniutti.

Na każdym kolejnym etapie przygotowań ZAKSA prezentowała się coraz lepiej, co potwierdzają ostatnie wygrane z Aluron Virtu Wartą Zawiercie (mecz o brąz XIV Memoriału Arkadiusza Gołasia) czy wygrany mecz kontrolny z Cuprum Lubin. Jak podkreślił Sam Deroo najwyższa forma przyjdzie z czasem. –Musimy być gotowi na Będzin. To nie będzie łatwe i nie będziemy w perfekcyjnej formie, ale nie mogę sobie wyobrazić, że którakolwiek inna drużyna będzie. Musimy tak zarządzać swoją energią, żeby wygrać każdy mecz. To będzie klucz na początku sezonu. Oczywiście sezon będzie długi i mam nadzieję, że stworzymy sobie wiele okazji żeby zdobyć tak dużo punktów jak to możliwe – dodał nasz przyjmujący.

Spotkanie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle rozgrywane w ramach 1. kolejki PlusLigi, sezonu ligowego 2018/2019 zaplanowano na sobotę, 13 października. Początek meczu o godz. 17:30, transmisję ze spotkania przeprowadzi telewizja Polsat Sport News.