Wojciech Żaliński zostaje w ZAKSIE!

Kolejnym zawodnikiem, który w sezonie 2023/2024 będzie bronił barw Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle jest Wojciech Żaliński. – Ostatnie dwa sezony były najlepszym okresem z całej mojej siatkarskiej przygody. Dlatego, kiedy pojawiła się możliwość kontynuowania naszej współpracy, nie zastanawiałem się zbyt długo – podkreślił przyjmujący ZAKSY.

35- letni przyjmujący może się pochwalić bogatym doświadczeniem w rozgrywkach PlusLigi, jednak to właśnie w barwach ZAKSY Wojciech Żaliński osiągał największe sukcesy. Miniony sezon był drugim, jaki Wojtek spędził w Kędzierzynie-Koźlu i nie mniej udanym niż debiutancki. Razem z kolegami z Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Wojciech Żaliński dwukrotnie zdobył tytuł zwycięzcy Ligi Mistrzów (2022, 2023), również dwukrotnie sięgał po Puchar Polski (2022, 2023), w 2022 roku świętował swoje pierwsze w karierze mistrzostwo Polski, rok później dopisując na  konto również tytuł wicemistrza kraju.

Jak przyznaje nasz przyjmujący czas spędzony w Kędzierzynie-Koźlu był dla niego wyjątkowy nie tylko ze względu na zdobywane trofea. – Ostatnie dwa sezony były najlepszym okresem z całej mojej siatkarskiej przygody. Emocje, których doznałem będąc członkiem Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle są nie do opisania, wspomnienia z tych wspaniałych momentów będą mi towarzyszyły do końca życia – przyznał doświadczony  zawodnik, przyznając, że decyzja o pozostaniu w Kędzierzynie-Koźlu przyszła mu wyjątkowo łatwo. – Kiedy pojawiła się możliwość kontynuowania naszej współpracy, nie zastanawiałem się zbyt długo i zdecydowałem na spędzenie kolejnego sezonu w Kędzierzynie-Koźlu. Razem z rodziną doskonale się tu czujemy i jestem pewien, że to dobra decyzja. #ZaksaFamily to nie tylko hashtag w wirtualnej rzeczywistości, a idealnie  opisana idea funkcjonowania Klubu i Drużyny, chcę dalej być jej częścią i po okresie wakacyjnym z dumą znowu założę koszulkę ZAKSY. Do zobaczenia jesienią w Hali Azoty! – dodał przyjmujący ZAKSY.