Walczymy o półfinał Ligi Mistrzów!

Pokonując mistrza Rosji w Kemerovie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle postawiła pierwszy krok w kierunku półfinału Ligi Mistrzów. Decydujące spotkanie nasz zespół rozegra w najbliższą środę, 11 marca o godz. 18 w Arenie Gliwice. Zapraszamy na mecz!

Siatkarskie emocje wracają do Gliwic. Nasz zespół miał przyjemność dwukrotnie występować w nowoczesnym obiekcie, jakim jest Arena Gliwice. Pierwsze spotkanie w gliwickiej arenie ZAKSA rozegrała w poprzednim roku, konfrontując się z jednym z czołowych zespołów włoskiej Serie A – Cucine Lube Civitanova. Ponownie na siatkarskie boisko Areny Gliwice kędzierzynianie wybiegli w październiku 2019 roku, to właśnie konfrontacja mistrza z wicemistrzem kraju, której stawką był Superpuchar Polski pozwoliła naszej drużynie odczarować Arenę Gliwice. Po emocjonującym spotkaniu, pokazując się z jak najlepszej strony, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle sięgnęła wówczas po pierwsze trofeum w nowym sezonie.

Tym razem w Gliwicach zobaczymy starcie mistrzów. Przeciwnikiem naszego zespołu będzie bowiem obecny mistrz Rosji – Kuzbass Kemerovo, który w ubiegłym sezonie w walce o mistrzostwo pokonał, utrzymujący się od lat w europejskiej czołówce, Zenit Kazań. W pierwszym meczu ćwierćfinałowym ZAKSY z Kuzbassem nie brakowało emocji, po prawdziwym siatkarskim horrorze nasz zespół pokonał rywali. Wygrana 3:2 była jednak dopiero pierwszym krokiem w kierunku do awansu do półfinału elitarnych rozgrywek.

Przed nami mecz rewanżowy. Spotkanie o “być albo nie być” w siatkarskiej Lidze Mistrzów rozegramy w środę, 11 marca o godz. 18:00. Przypominamy, że wciąż dostępne są bilety na mistrzowskie starcie. Wejściówki można zakupić za pośrednictwem www.eventim.pl.