Tuomas Sammelvuo trenerem reprezentacji Kanady

Trener Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle objął posadę trenera reprezentacji Kanady. – Chciałbym podziękować kanadyjskiej federacji za zaufanie i powierzenie mi projektu w postaci drużyny narodowej. Oczywiście to nie będzie miało wpływu na moją pracę w ZAKSIE – przyznał szkoleniowiec.

Tuomas Sammelvuo rolę szkoleniowca siatkarzy mistrza Polski objął przed sezonem 2022/2023, pochodzący z Finlandii trener w swojej karierze pracował zarówno w klubach, jak i z powodzeniem prowadził reprezentacje narodowe. Teraz obok pracy z ZAKSĄ rolę pierwszego szkoleniowca Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle będzie łączył z posadą trenera reprezentacji Kanady.

Trenowanie reprezentacji Kanady latem to będzie dla mnie kolejne duże wyzwanie. W pierwszej kolejności chciałbym podziękować klubowi i Prezesowi za zrozumienie. Wierzę, że będziemy potrafili stworzyć współpracę pomiędzy ZAKSĄ, a kanadyjską drużyną narodową. Oczywiście to nie będzie miało wpływu na moją pracę w ZAKSIE – przyznał szkoleniowiec mówiąc o nowym wyzwaniu i swobodzie w łączeniu dwóch funkcji .

Trener Sammelvuo z entuzjazmem podchodzi do nowego wyzwani. – Chciałbym także podziękować kanadyjskiej federacji za zaufanie i powierzenie mi projektu w postaci drużyny narodowej. My trenerzy kochamy pracować, więc kolejnego lata chcę być jeszcze lepszy, uczyć się nowych rzeczy i to dla mnie świetne wyzwanie. Drużyna jest ambitna, z zapleczem wielu młodych zawodników, dlatego praca z nimi będzie interesująca.