Skład Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle na PreZero Grand Prix w Krakowie

Już w czwartek, 11 sierpnia, startuje PreZero GrandPrix. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle do krakowskiego turnieju przystąpi w siedmioosobowym składzie.

W trzeciej edycji turnieju PreZero Grand Prix przedstawiciele klubów PlusLigi ponownie będą rywalizować w Krakowie. Zmagania gościć będzie kompleks sportowy KS Wanda przy ul. Bulwarowej 39. W pierwszym meczu nasz zespół zmierzy się z beniaminkiem  – Barkom Każany Lwów, w przypadku zwycięstwa w pierwszym meczu kędzierzynianie zagrają się z wygranym (a w przypadku porażki z przegranym) spotkania Jastrzębski Węgiel – PSG Stal Nysa. Zgodnie z regułami systemu brazylijskiego z turnieju eliminuje dopiero druga porażka.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle do zmagań w PreZero Grand Prix przygotowuje się na boiskach do siatkówki plażowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu zlokalizowanych przy kompleksie wodne oKKo. Jak przyznaje Michał Chadała tego typu treningi na początku okresu przygotowawczego są bardzo dobrym wprowadzeniem przed rozpoczęciem treningów w hali. – Turnieje na plaży są odpowiednim elementem sezonu przygotowawczego. Wkomponowały się na stałe w sezon przygotowawczy. Zawodnicy z dużym zaangażowaniem podchodzą do treningów – jest miła odmiana od rywalizacji halowej. Z wielką przyjemnością sprawdzimy swoje siły na piasku w konfrontacji z innymi drużynami. Wystawiamy możliwie najmocniej skład, który będzie walczył o dobry wynik w PreZero Grand Prix. Natomiast należy pamiętać, że drużyną jest w bardzo ciężkim treningu siłowym, który na pewno wpłynie na poziom sportowy, bo to dopiero drugi tydzień przygotowań, ale zrobimy wszystko by dostarczyć pozytywnych emocji wszystkim kibicom – przyznał asystent trenera Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Skład Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle na PreZero Grand Prix:

Rozgrywający: Przemysław Stępień (4)

Atakujący: Bartłomiej Kluth (9)

Przyjmujący: Wojciech Żaliński (21), Adrian Staszewski (8)

Środkowi: Tomasz Kalembka (16), Dmytro Pashytskyy (19)

Libero: Korneliusz Banach (71)