Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu

Podopieczni Tuomasa Sammelvuo rozpoczęli przygotowania do sezonu 2022/2023. Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle czeka rozgrywany w Krakowie turniej PreZero Grand Prix, następnie pierwsze mecze kontrolne i turniej towarzyski.

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zainaugurowali przygotowania do nowego sezonu 2022/2023. Podczas pierwszych treningów do dyspozycji Tuomasa Sammelvuo będzie siedmiu zawodników: rozgrywający: Przemysław Stępień, atakujący: Bartłomiej Kluth, przyjmujący: Adrian Staszewski i Wojciech Żaliński, środkowi: Dmytro Pashytskyy i Tomasz Kalembka oraz libero – Korneliusz Banach. Ze względu na obowiązki reprezentacyjne po mistrzostwach świata do zespołu dołączą reprezentanci Polski (Marcin Janusz, Łukasz Kaczmarek, Aleksander Śliwka), reprezentanci Stanów Zjednoczonych (Erik Shoji i David Smith) oraz reprezentant Holandii (Twan Wiltenburg). Po zakończonej rehabilitacji do swoich kolegów dołączy również Norbert Huber.

Wzorem poprzednich sezonów kędzierzynianie okres przygotowawczy rozpoczęli na piasku. Nasz zespół ma zaplanowane treningi na boiskach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu zlokalizowanych przy kompleksie wodne oKKo, łącząc je z jednostkami treningowymi na siłowni. Podopieczni trenera Sammelvuo po niespełna dwóch tygodniach przygotowań w tym trybie przystąpią do rywalizacji w turnieju PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki rozgrywanym w Krakowie na boiskach Kompleksu Sportowego Wanda. Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zgodnie z losowaniem w pierwszej fazie rywalizacji zmierzą się z drużyną Barkom Każany Lwów (11 sierpnia), a następnie w przypadku wygranej z triumfatorem, a w przypadku porażki z przegranym, meczu numer 8: Jastrzębski Węgiel – Stal Nysa lub (12 sierpnia).

W trzecim tygodniu przygotowań Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przeniesie się do HWS „Azoty”, gdzie kontynuować będzie przygotowania. Następnie we wrześniu nasz zespół czekają mecze kontrolne z brązowym medalistą poprzedniego sezonu – Aluron CMC Wartą Zawiercie. Niemal już tradycją dla ZAKSY jest, że zwieńczeniem okresu przygotowawczego jest rozgrywany w Zalasewie Memoriał Arkadiusza Gołasa. Również w tym roku, przystępując do rozgrywek jako obrońca trofeum, siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zameldują się w Zalasewie. XVII Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia obok dwukrotnego zwycięzcy Ligi Mistrzów i obecnego mistrza Polski zobaczymy Aluron CMC Wartę Zawiercie, Barkom Każany Lwów i Berlin Recycling Volleys. W półfinale turnieju zagramy z Barkom Każany Lwów. Zwycięzca meczu w niedzielę zmierzy się z wygranym spotkania Aluron CMC Warta Zawiercie – Berlin Recycling Volleys), przegrany powalczy o miejsce na najniższym stopniu podium.

Plan meczów kontrolnych i turniejów towarzyskich z udziałem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle*:

16 września, Kędzierzyn-Koźle: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aluron CMC Warta Zawiercie

17 września, Zawiercie: Aluron CMC Warta Zawiercie – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

23-25.09 września, Zalasewo: XVII Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Aluron CMC Warta Zawiercie, Barkom Każany Lwów i Berlin Recycling Volleys)

*O szczegółowych godzinach meczów będziemy informować na bieżąco za pośrednictwem mediów społecznościowych Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle