Rozpoczynamy walkę o Puchar Polski

Meczem z I-ligowym AGH Kraków siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przystąpią do walki o obronę Pucharu Polski. Kędzierzynianie spotkanie 1/16 TAURON Pucharu Polski rozegrają w Krakowie, mecz zaplanowano na środę 22 grudnia, startujemy o godz. 18:30.

Za naszym zespołem ostatnie spotkanie ligowe w tym roku kalendarzowym, podopiecznych Gheorghe Cretu czeka jeszcze jeden mecz. Przed nami początek zmagań, w których stawką jest Puchar Polski. Losowanie na drodze siatkarzy z Kędzierzyna-Koźla postawiło zespół z zaplecza ekstraklasy – AGH Kraków. Zgodnie z regulaminem zmagań spotkanie rozegramy na wyjeździe.

Kędzierzynianie w Krakowie zameldowali się we wtorek, za naszym zespołem pierwsze treningi w HWS Suche Stawy. To właśnie w tym obiekcie w marcu tego roku kędzierzynianie zdobywali Puchar Polski, bez wątpienia więc nasi zawodnicy mają dobre wspomnienia z Krakowa. ZAKSA w dotychczasowych meczach rozgrywek PlusLigi czy Ligi Mistrzów jest niepokonana. Kędzierzynianie to nie tylko zdecydowany lider zmagań ligowych ale również zwycięzca pierwszej fazy rundy zasadniczej.

Najbliższy rywal zespołu prowadzonego przez Gheorghe Cretu nie zanotował tak spektakularnego początku w zmaganiach ligowych. W rywalizacji I-ligi AGH Kraków rozegrał dotychczas 14 spotkań, notując 7 zwycięstw i tyle samo porażek, co przy bilansie 19 punktów plasuje ich na 11. miejscu ligowej klasyfikacji. Bez wątpienia zatem nasz zespół jest zdecydowanym faworytem tej rywalizacji. Po drugiej stronie siatki stanie jednak młody, ambitny zespół, który będzie chciał sprawić niespodziankę. Kędzierzynianie są gotowi do walki i nawet intensywny kalendarz rywalizacji, jaki przy zmaganiach PlusLigi, Ligi Mistrzów i Pucharu Polski ma nasz zespół nie zatrzyma rozpędzonej ZAKSY. – Ważne jest to, że we właściwym momencie potrafimy się zmobilizować, narzucić swój styl gry i przełamywać każdego rywala, tak jak to pokazaliśmy chociażby w ostatnim meczu ligowym – przyznał Kamil Semeniuk.Mamy swoje atuty, jak gra blok-obrona czy dobra zagrywka – dodał Bartłomiej Kluth, podkreślając, że w Krakowie liczy się tylko zwycięstwo.

Mecz 1/16 TAURON Pucharu Polski zagramy w Krakowie, rywalem Grupy Azoty AKSA Kędzierzyn-Koźle będzie AGH Kraków. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:30.