Rozpoczynamy rywalizację w play-off

Niespełna dwa dni po zakończeniu fazy zasadniczej PlusLigi siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle rozegrają swoje pierwsze spotkanie w ramach play-off. Rywalem kędzierzynian będzie GKS Katowice.

Zmagania play-off wystartowały, pierwsze mecze ćwierćfinałów rozegrano we wtorek, 12 kwietnia. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rywalizację w tej części rozgrywek rozpocznie w środę, 13 kwietnia o godz. 20:30. Pozycja lidera na koniec fazy zasadniczej postawiła na drodze naszego zespołu GKS Katowice, pierwszy mecz rozegramy w HWS „Azoty”, spotkanie rewanżowe w poniedziałek  -18 kwietnia w Katowicach.

W ostatnich meczach, ze względu na pewną pozycję lidera, czy awans do finału Ligi Mistrzów trener Cretu nieco więcej rotował składem. Tym samym w spotkaniach z Jastrzębskim Węglem i Treflem Gdańsk szanse gry otrzymali zawodnicy, którzy dotychczas mieli nieco mniej okazji na zaprezentowanie się na boisku. Ostatnie tygodnie dla siatkarzy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle były wyjątkowo intensywne, niespełna trzy dni po ostatnim meczu rundy zasadniczej startujemy w zmaganiach play-off. O ile ZAKSA do ostatniego meczu walczyła o utrzymanie pozycji lidera to nasz najbliższy rywal bił się o pozycję w play-off. Końcówka fazy zasadniczej to zwycięstwa katowiczan z Projektem Warszawa czy Ślepskiem Malow Suwałki, finalnie z dorobkiem 36. punktów podopieczni Grzegorza Słabego zajęli ósme, ostatnie premiowane gra w fazie play-off, miejsce.

Środowe spotkanie będzie trzynastym meczem, jaki w historii rozgrywek rozegra Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i GKS Katowice. Bilans meczów (11 zwycięstw i porażka) zdecydowanie przemawia na korzyść naszego zespołu. Również mecze fazy zasadniczej obecnego sezonu układały się po myśli drużyny Gheorghe Cretu, jak przyznaje Michał Kozłowski dotychczasowe rezultaty obecnie schodzą na dalszy plan. – Play-offy rządzą się swoimi prawami, tutaj nie można lekceważyć nikogo. Fakt, że wygraliśmy dwa razy z zespołem z Katowic: u nas 3:1 i na wyjeździe 3:0 dosyć gładko, nic nie zmienianie spisywałbym drużyny z Katowic na straty, wiem, że się postawią godnie i będzie nam ciężko ich pokonać – podkreślił rozgrywający naszego  zespołu.  O koncentracji na etapie ćwierćfinałów mówił również Wojciech Żaliński. – To jest nowe otwarcie, nowy rozdział. Teraz od początku musimy budować swoją pozycję. Cel jest jeden – na początek wygrać dwa mecze z drużyną z Katowic – dodał przyjmujący Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Zmagania ćwierćfinałowe fazy play-off PlusLigi rozgrywane są do dwóch zwycięstw, przypominamy, że zwycięzca dwumeczu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – GKS Katowice w półfinale trafi na wygranego zestawienia Aluron CMC Warta Zawiercie/ Asseco Resovia Rzeszów.

Pierwszy mecz fazy play-off z GKS-em Katowice rozegramy w HWS Azoty,  początek rywalizacji o godz. 20:30. Przypominamy, że dostępne są jeszcze wejściówki na mecz. Bilety można zakupić na platformie Kupbilet.pl oraz w punktach dystrybucji.