Regionalne piwo „Zamkowe” nowym sponsorem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

W sezonie 2019/2020 mistrzowie Polski wyjdą na parkiet z logo marki „Zamkowe” na koszulce meczowej. Na mocy podpisanej umowy regionalne piwo zagości na stałe w hali Azoty.

Browar Namysłów otrzymał prawa do wykorzystania wizerunku zawodników, a logo regionalnego piwa „Zamkowe” znajdzie się na koszulkach meczowych zawodników drużyny Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Kochamy siatkówkę, a teraz jesteśmy dumnym sponsorem najlepszego klubu w Polsce, który jest dumą całej Opolszczyzny. Jesteśmy przekonani, że wyniki sportowe w tym sezonie będą równie dobre, jak w ubiegłym. Decyzja o współpracy była dla nas oczywista, jesteśmy z Namysłowa, ZAKSA to po prostu nasza drużyna – powiedziała Magdalena Pawlęga, przedstawiciel Browaru Namysłów.

Cieszymy się, że „Zamkowe” dołączyło do naszej siatkarskiej rodziny, tym bardziej, że możemy się pochwalić iż jest to piwo z naszego regionu. Prowadziliśmy rozmowy od 5 lat i w tym roku udało się nam je sfinalizować. Dla mnie to jest szczególny smaczek, bo muszę przyznać, że jestem piwoszem.  – dodał prezes ZAKSA S.A, Sebastian Świderski.

Regionalne piwo „Zamkowe” dostępne jest na Opolszczyźnie oraz Dolnym Śląsku. To jedna z najstarszych marek Browaru Namysłów, której historia rozpoczęła się niemal 700 lat temu. Browar Namysłów po dziś dzień kultywuje rzemieślnicze tradycje piwowarskie. Na terenie Browaru znajduje się  średniowieczny zamek, który zdobi także etykietę piwa „Zamkowe”. To właśnie na zamku w Namysłowie Kazimierz Wielki zawarł pokój namysłowski, który zakończył wojnę polsko-czeską, nie byłoby to możliwe, gdyby nie wyborne piwo.

Regionalne piwo „Zamkowe” warzone jest długo, a tradycyjna metoda sprawia, że zachowana jest w nim pełnia smaku. Warzone blisko stąd, rodzime piwo „Zamkowe” doskonale gasi pragnienie. Najlepiej smakuje schłodzone. Teraz będzie cieszyć miłośników klubu ZAKSA podczas wspólnego kibicowania na meczach Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Historię Namysłowskiego zamku wzniesionego w 1312 roku odkryjesz z na stronie: www.zamkowe.com.pl