Przemysław Stępień wraca do ZAKSY!

Do składu Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle na sezon 2022/2023 dołącza kolejny zawodnik. Do Kędzierzyna-Koźla po dwuletnie przerwie wraca rozgrywający – Przemysław Stępień.

Przemysław Stępień po raz pierwszy do ZAKSY trafił przed sezonem 2018/2019, wcześniej nasz rozgrywający występował w innych plusligowych klubach, jak Trefl Gdańsk czy Dafi Społem Kielce. Jednak to właśnie dwa sezony spędzone na Opolszczyźnie były dla niego wyjątkowo owocne, z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle Przemysław Stępień w 2019 roku zdobył Superpuchar kraju, Puchar Polski oraz tytuł mistrza Polski. Po dwóch sezonach gry w Kędzierzynie-Koźlu rozgrywający zdecydował się na zmiany, kolejno broniąc barw Indykpolu AZS-u Olsztyn, a w ostatnim sezonie Cuprum Lubin. Teraz czas na powrót…

Nasz nowy rozgrywający z niecierpliwością wyczekuje startu przygotowań i nowego sezonu. – Jestem podekscytowany swoim powrotem do ZAKSY i już nie mogę się doczekać nowego sezonu i nowych wyzwań. Podjęcie decyzji o powrocie do Kędzierzyna nie była trudne, ponieważ przez 2 lata mojego pobytu w tym miejscu czułem się bardzo dobrze, panuje tutaj rodzinna atmosfera co może potwierdzić każdy kto miał styczność z klubem. W klubie jest świetna organizacja, a także warto wspomnieć o wspaniałych kibicach, którzy są za drużyną całym sercem i zna ich cała siatkarska Polska – podkreślił Przemysław Stępień.

Przemysław Stępień razem z Marcinem Januszem będzie tworzył duet rozgrywających w ekipie mistrza Polski. Jak przyznaje nasz zawodnik stabilność składu, jaką może od wielu lat pochwalić się ZAKSA ma wiele atutów. –Na pewno nie będę miał problemu z aklimatyzacją, szczególnie z uwagi na to, że większość drużyny, sztabu i pracowników nie zmieniła się – podkreślił rozgrywający Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, deklarując ciężką pracę i chęć walki o najwyższe cele. – Ja z mojej strony mogę zapewnić, że będę ciężko pracować aby podnosić poziom na treningach, a także zdobyć zaufanie u trenera aby w trakcie sezonu mógł skorzystać ze wszystkich zawodników. Od kilku lat ZAKSA pokazuje, że ciężka praca i dążenie do celu przynosi efekty, szczególnie pokazują to ostatnie 2 lata i wyniki jakie osiągnął zespół i klub. Kolejny sezon będzie jeszcze cięższy, ponieważ zwycięstwo dwa razy z rzędu w Lidze Mistrzów nakłada w pewien sposób presję na drużynę, jednak jest to dla nas ogromną motywacja do dalszej pracy i chęci powtórzenia zdobytych trofeów – dodał nasz zawodnik.