Prezentacja sztabu szkoleniowego i spotkanie z Nikolą Grbiciem

16 lipca o godz. 11:00 w Hotelu Hugo zaprezentowaliśmy sztab mistrzów Polski na nowy sezon. Konferencja prasowa była również pierwszym spotkaniem trenera Nikoli Grbicia z przedstawicielami mediów.

Konferencję prasową, oficjalnie witając nowego szkoleniowca w mieście mistrza Polski, otworzył prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle – Sebastian Świderski.Chciałbym serdecznie przywitać trenera – Nikolę Grbicia. Do tej pory rywalizowaliśmy ze sobą, teraz będziemy walczyć razem. Dla mnie to wielki zaszczyt, że będę mógł pracować z taką osobistością i mam nadzieję, że razem będziemy świętować kolejne sukcesy – podkreślił prezes naszego klubu, dodając jak ważną częścią ZAKSA Family są media, kibice i sponsorzy. – Cieszę się, że rozpoczynamy ten sezon pełni energii, chcemy być z wami, doskonale wiemy, że to jest w symbiozie. Pamiętajmy jak ważne jest również wsparcie sponsorów, bez których by nas tutaj nie było. Klub jest otwarty na wszelką współpracę, jesteśmy tutaj dla was – podkreślił Sebastian Świderski.

Następnie oficjalnie zaprezentowano nowego trenera mistrzów Polski. Nikola Grbić to jedna z czołowych postaci światowej siatkówki, reprezentant Serbii, mistrz olimpijski, mistrz Europy, medalista mistrzostw świata i Ligi Światowej. Po zakończeniu kariery zawodnika wykorzystując swoje bogate doświadczenie postanowił podjąć pracę w roli trenera. Pierwszym klubem szkoleniowca był klub włoskiej Serie A- Calzedonia Verona, zaufaniem szkoleniowca obdarzyły również władze serbskiej federacji, powierzając mu rolę trenera reprezentacji Serbii. Od nowego sezonu Nikolę Grbicia zobaczymy w Kędzierzynie-Koźlu.

Dla mnie to ogromna przyjemność być tutaj, z ZAKSĄ byliśmy w kontakcie już cztery lata temu. Sebastian dzwonił do mnie, kiedy trenowałam w Perugii. Jednak wtedy nie był to dla mnie odpowiedni moment, a prezes oczekiwał szybkiej odpowiedzi. Co prawda wtedy nasze drogi się rozeszły jednak cieszę się, że mimo upływu lat pozostaliśmy w kontakcie i teraz jestem tutaj. Mimo że kiedyś byliśmy rywalami, teraz będziemy mogli być po tej samej stronie siatki – nie ukrywając zadowolenia mówił nowy trener naszego zespołu, nawiązując do celów mistrzów Polski. – To oczywiste, że kiedy przychodzi się do klubu, zespołu z takimi tradycjami, mistrza kraju i zwycięzcy Pucharu Polski oczywiście, że ambicje i cele są duże – obronić tytuł, puchar, wygrać Ligę Mistrzów. Chcemy do tego dążyć, pamiętajmy jednak o innych zespołach, które również będą o to walczyć. Istotne dla mnie jest aby zespół był zawsze w dobrej dyspozycji, zawodnicy byli zdrowi, a wtedy wyniki przyjdą same– dodał szkoleniowiec naszego zespołu.

DSC00520

Przed przystąpieniem do prezentacji pełnego sztabu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle na nowy sezon Sebastian Świderski podziękował żegnającym się z klubem Wojciechowi Serafinowi, Remigiuszowi Kotelukowi i Ivo Wagnerowi.

W nowym sztabie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle na sezon 2019/2020 nie zabraknie asystenta szkoleniowca, od lat związanego z naszym klubem- Michała Chadały. Drugim asystentem Nikoli Grbicia będzie Adam Swaczyna. Dołączający do ekipy mistrzów Polski Adam Swaczyna to rodowity kędzierzynianin, pierwsze kroki siatkarskie stawiał w miejscowym MMKS-ie w 2004 roku, po latach gry swoją przygodę z siatkówką postanowił kontynuować w roli trenera, współpracując m.in z młodzieżową reprezentacja Polski U-23, ma na końcu również doświadczenie trenerskie w Effectorze Kielce. Ostatnie sezony to współpraca naszego nowego szkoleniowca z trenerem mistrzów świata – Vitalem Heynenem (w barwach niemieckiego VfB Friedrichshafen). – Podczas pierwszego spotkania sztabu, jakie już za nami, rozmawialiśmy o tym, jak będzie wyglądał ten sezon. W klubie jest wypracowany pewien styl pracy, Trener ma też swoje metody działania, wierzę, że wszystko dogramy i przed nami udany sezon – podkreślił Adam Swaczyna.

Nie jest to koniec zmian w sztabie mistrzów Polski od nowego sezonu w barwach ZAKSY zobaczymy Marcina Nowakowskiego. Odpowiedzialny za przygotowywanie statystyk i przeprowadzanie analiz meczowych nowy scout naszego zespołu ostatnie sezony spędził w klubach z Krakowa i Wieliczki (pracując jako statystyk i trener), doskonalił swoje umiejętności również w Spale pod okiem jednego z czołowych statystyków w Polsce, obecnie szkoleniowca – Oskara Kaczmarczyka. – Zadania jakie mnie czekają w każdym klubie są podobne. Na pewno Ivo, który był tu przede mną wykonał kawał dobrej roboty. Mam to szczęście, że mamy podobny system pracy, obaj byliśmy szkoleni przez te samą osobę – Oskara Kaczmarczyka, zdaje sobie sprawę jak duży nakład pracy mnie czeka i wierzę, że ze wszystkim sobie poradzę – dodał nowy statystyk naszego zespołu.

Kolejną nową twarzą w sztabie Nikoli Grbicia będzie Bartłomiej Soroka. Pamiętający złote lata kędzierzyńskiej siatkówki były zawodnik Mostostalu (z którym dwukrotnie sięgał po tytuł mistrza kraju) siatkarską karierę zakończył w 2016 roku. Od sezonu 2019/2020 Bartłomiej Soroka będzie team managerem naszego zespołu. – Chcę jak najszybciej wdrożyć się w cały proces, czeka mnie obsługa logistyczna całej drużyny, jest tego sporo, a przed nami napięty kalendarz. Ten sezon jest specyficzny zaczyna się później, w styczniu mamy przerwę. Musimy więc to poukładać tak, aby zawodnicy mogli skoncentrować się na swojej pracy – o swojej nowej roli mówił Bartłomiej Soroka.

Sztab szkoleniowy naszego zespołu uzupełnią, nie mogący uczestniczyć w konferencji ze względu na obowiązki reprezentacyjne, Paweł Brandt i trener przygotowania fizycznego – Piotr Pietrzak. Trener przygotowania fizycznego odniósł się do pierwszego etapu przygotowań naszych zawodników. – Zawodnicy związani z kadrami mają swój tok przygotowań. Pozostali zawodnicy mają plany indywidualne, spotkaliśmy się na początku lipca każdy otrzymał swoje rozpiskę. Już w poniedziałek spotkamy się z częścią zawodników, którzy będą pomagać 1. ligowej ZAKSIE Strzelce Opolskie. Reszta zawodników będzie kontynuować indywidualne plany, pozostajemy w kontakcie i po około trzech tygodniach spotkamy się razem, kontynuując przygotowania – dodał Piotr Pietrzak.

DSC00540