„Polskie derby” w Lidze Mistrzów -dopełnić formalności
3:0
21 marca 2018, 20:00
25:21 25:20 25:12

Już w środowy wieczór będziemy świadkami wielkich siatkarski emocji. Przed nami runda rewanżowa fazy play-off Ligi Mistrzów. Po wygranej na ternie rywali ZAKSA wypracowała sobie spora zaliczkę.

Początek fazy play-off ułożył się po myśli naszego zespołu. Przede wszystkim w pierwszym spotkaniu zmagań Andrea Gardini miał do dyspozycji wszystkich zawodników. Do gry powrócił bowiem Sam Deroo, i obecność belgijskiego przyjmującego mistrzów Polski nie pozostała niezauważona. Sam w dobrym stylu wrócił do gry, utrzymując blisko 60%-skuteczność zagrań na siatce. Prawdziwym liderem ZAKSY był natomiast Maurice Torres (23 punkt i 67% efektywności zagrań na siatce). To było kolejne spotkanie na parkietach Ligi Mistrzów, w którym Portorykańczyk zebrał tak dobre noty. ZAKSA w Jastrzębiu-Zdroju pokazała siłę zespołowości, regularnie punktowali nasi środkowi i mistrzowie Polski wypracowali zaliczkę niemal we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła.

AS_IMG_(171)

Po jastrzębskiej stronie siatki na tle kolegów wyróżniał się Maciej Muzaj, na skrzydłach niezłe noty zbierał Jason DeRocco. Jastrzębianie tym razem nie mogli liczyć na Salvadora Olivę, W trzecim secie spotkania cierpliwość Ferdinando de Giorgiego skończyła się i na placu gry w miejsce Olivy pojawił się Rodrigo Quiroga. To właśnie zmiany w obozie rwali przywróciły nadzieję jastrzębianom. Dwie pierwsze partie spotkania to dominacja naszego zespołu, ZAKSA dość szybko wypracowała przewagę i utrzymywała ją do końca. W trzeciej odsłonie, sprzyjająca naszej drużynie skuteczność w zagraniach z pierwszej akcji sprzyjała jastrzębianom. Prawdziwe emocje przyniósł czwarty set, w tej partii to podopieczni Andrei Gardiniego musieli gonić przeciwnika. Kędzierzynianie wykazali się wolą walki, mistrzowie Polski zachowali więcej zimnej krwi, triumfując po grze na przewagi.

AS_IMG_(146)

Krótko po zakończeniu rywalizacji Ligi Mistrzów ZAKSA i Jastrzębski Węgiel wróciły na ligowe parkiety. Nasz zespół w meczu 26. kolejki sprawnie rozprawił się z Espadonem Szczecin. Mistrzowie Polski nie zostawili rywalom złudzeń. Z dobrej strony pokazali się wówczas zmiennicy, Andrea Gardini śmiało rotował składem. Jastrzębianie również zgarnęli pełną pulę, pokonując rywali z Warszawy. Przed spotkaniem rewanżowym mamy powody do optymizmu, wygrana 3:1 dała ZAKSIE sporą zaliczkę, teraz naszej drużynie do awansu wystarczy wygrana w dwóch setach, mistrzowie Polski nie myślą o półśrodkach – celem jest wygrana i dopełnienie formalności.

Spotkanie fazy play-off siatkarskiej Ligi Mistrzów pomiędzy ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębskim Węglem już w środę, 21 marca. Początek meczu o godz. 20:00. Zapraszamy do hali przy ul. Mostowej. Transmisję ze spotkania przeprowadzi telewizja Polsat Sport.