Pokażmy siłę #ZAKSAfamily, razem gramy dla Schroniska w Kędzierzynie-Koźlu

6. grudnia będzie dniem wyjątkowym z wielu powodów, tego dnia każdy z nas może się wcielić w Mikołaja i wesprzeć Schronisko dla Zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu. Mecz z udziałem naszej drużyny będzie do tego znakomitą okazją.

Obecnie w Schronisku w Kędzierzynie-Koźlu przebywa ponad 80 psów i nie mniej kotów, zamieszkujących kociarnię. Zgłoszenia o kolejnych zwierzakach potrzebujących pomocy napływają regularnie. Jak podkreśla Dyrektor kędzierzyńsko-kozielskiego schroniska Jacek Pelczar nieocenione jest wsparcie wolontariuszy, a wszelka pomoc napływająca z różnych stron napawa optymizmem.

Chcemy aby miesiąc grudzień był miesiącem wsparcia dla czworonogów. Pod hasłem ‘Razem gramy dla Schroniska w Kędzierzynie-Koźlu’, łącząc siły Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zachęca wszystkich fanów naszej drużyny i członków #ZAKSAfamily do włączenia się do akcji wsparcia dla zwierząt uratowanych przez schronisko w naszym mieście.  Możliwości okazania wsparcia będzie kilka.

Startujemy 6 grudnia, kiedy przed meczem z LUK Lublin, wolontariusze wspierani przez Kelli Smith, Alinę Agarkovą i Katarzynę Janusz będą prowadzić zbiórkę darów przed HWS Azoty, a w trakcie spotkania pojawią się w hali z dedykowanymi puszkami, zbierając fundusze na wsparcie mieszkańców schroniska. Potrzeby zwierząt mieszkających w schronisku, szczególnie w miesiącach zimowych, są spore dlatego wierzymy, że wspólnymi siłami pomożemy im przetrwać ten trudny czas. Zachęcamy do dołączenia się do zbiórki, przydatne są koce, żywność i nie tylko. Na liście „mikołajkowych” życzeń mieszkańców schroniska są:

 • mokra karma dla psów i kotów (sugerowane firmy: Animonda, Rocco, Dolina Noteci, Gastro, Wild Freedom, Feringa, Butchers, Felix),
 • kiełbasy dla psów,
 • kasza, ryż, makaron,
 • rozkładana suszarka na pranie,
 • prześcieradła (najlepiej na gumce),
 • koce,
 • poszwy (nie kołdry, nie poduszki, nie śpiwory – ponieważ pikowane rzeczy grożą udławieniem!),
 • drapaki,
 • kocie drzewko na ścianę,
 • trasa półkowa,
 • posłania,
 • koszyki wiklinowe.

Inną formą wsparcia jest zakup kalendarza – cegiełki, przygotowanego przez ZAKSA S.A. przy wsparciu naszego wieloletniego partnera – PressFocus. Kalendarz będzie w edycji limitowanej i ma wyjątkowy charakter – cały dochód ze sprzedaży kalendarza zostanie bowiem przeznaczony dla Schroniska w Kędzierzynie-Koźlu. Premiera kalendarza 6 grudnia, kalendarz będzie można zakupić w sklepie stacjonarnym przed meczem oraz w e-sklepie kibica na naszej stronie internetowej.

Oddając kalendarz w Państwa ręce chcemy bliżej przedstawić zwierzaki szukające domu – zachęcamy do świadomej adopcji. Schronisko w naszym mieście jest pełne zwierząt, które czekają na swojego opiekuna, a w zamian oferują bezgraniczną miłość. Na kolejnych stronach kalendarza zawodnicy naszej drużyny pozują właśnie z mieszkańcami schroniska w Kędzierzynie-Koźlu – zwierzętami, które szukają swojego miejsca i odpowiedzialnych opiekunów. I tak na karcie kwietniowej w towarzystwie Łukasza Kaczmarka i Dmytro Pashytskiego zobaczymy psi duet Foster i Szarik. Następnie pozując kocimi braćmi Tomem i Jerrym zaprezentowali się trenerzy Michał Chadała i Adam Swaczyna, a z uroczą Tosią zapozował Marcin Janusz. W sierpniu w towarzystwie Radosława Gila i Wojciecha Żalińskiego zobaczymy małe kocięta – Piołuna i Aidę, a to tylko część ze stron kalendarza na 2024 rok…

Pokażmy, że razem możemy więcej, a los zwierząt ze Schroniska w Kędzierzynie-Koźlu nie jest nam obojętny!