Po ligowe punkty jedziemy o Radomia

Przed nami spotkanie 2. kolejki PlusLigi siatkarzy. Nas zespół zainaugurował rozgrywki na wyjeździe, również tym razem czeka nasz mecz na terenie przeciwnika – rywalem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle będzie Cerrad Enea Czarni Radom.

Podopieczni Gheorghe Cretu nowy sezon rozpoczęli w Nysie. Derby Opolszczyzny ułożyły się po myśli naszego zespołu. Kędzierzynianie wygrali bez straty seta, kontrolując przebieg rywalizacji. Najlepiej punktującym zawodnikiem ZAKSY był, wybrany MVP spotkania, Kamil Semeniuk. Nasz przyjmujący przy 65% -efektywności zagrań zdobył 16 punktów, obok skuteczności w ataku popisując się celnym serwisem i czujną grą w bloku. Na siatce równie dobre noty zbierał Łukasz Kaczmarek, atakujący Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zakończył mecz z dorobkiem 14 czek. Efektywnością imponowali również środkowi naszego zespołu: Krzysztof Rejno i David Smith (odpowiednio 63% i 86%).

Jak przyznał Kamil Semeniuk właśnie takie otwarcie kolejnego sezonu było da naszego zespołu kluczowe. – Chcieliśmy tak rozpocząć. Dla nas to pewnego rodzaju powrót do normalności, wróciły mecze z kibicami na trybunach. Mogło się wydawać, że to był mecz pod kontrolą, jednak każdy z nas odczuwał lekki stres, bo to dopiero początek sezonu – podkreślił przyjmujący Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, zwracając uwagę na atuty naszego zespołu. –Każdy grając z nami musi być gotowy na to, że gramy cierpliwie. W trudnych sytuacjach, kiedy rywal dysponuje mocną zagrywka my staramy się utrzymać piłkę w grze, nie popełniać prostych błędów, raczej obijać gdzieś o blok i to później procentuje – dodał najlepszy zawodnik meczu derbowego.

W przeciwieństwie do ZAKSY przebudowany skład radomian początku zmagań PlusLigi nie zaliczy do udanych. Prowadzony przez  Jakuba Bednaruka zespół w 1. kolejce podejmował Projekt Warszawa. Po niespełna 1,5 godzinnej rywalizacji radomianie musieli uznać wyższość ekipy ze stolicy. Tylko w trzeciej partii Czarni zdołali przekroczyć próg 20 punktów zdobytych w secie, to właśnie ten fragment meczu był najbardziej wyrównany. Najpewniejszym punktem radomian był Rafał Faryna, zdobywca 12 punktów w meczu, nieźle w drugiej partii meczu wprowadził się do gry Paweł Rusin (8 punktów i 58% skuteczności w ataku), nie zdołało to jednak odwrócić losów rywalizacji.

W historii zmagań PlusLigi zespoły z Kędzierzyna-Koźla i Radomia mierzyły się ze sobą aż 16 razy. Bilans rywalizacji potwierdza dominację ZAKSY, wszystkie z tych spotkań padały łupem naszej drużyny. W ostatnich sezonach kędzierzynianie nie pozwolili rywalom urwać choćby seta. Teraz Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zamierza poprawić ten bilans, do Radomia nasz zespół pojechał po komplet punktów.

Mecz 2. kolejki PlusLigi pomiędzy Cerrad Enea Czarnymi Radom i Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zaplanowano na sobotę, 9 października. Początek spotkania o godz. 14:45, transmisję z rywalizacji przeprowadzi telewizja Polsat Sport.