PlusLiga 2020/2021 na start: Rozpoczynamy meczem z beniaminkiem

Konfrontacja pierwszej drużyny ubiegłego sezonu z beniaminkiem ekstraklasy otworzy nowy sezon PlusLigi. Już w piątek o godz. 17:30 w długowyczekiwanych derbach Opolszczyzny siatkarze Stali Nysa podejmą Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Faworytem starcia pierwszej kolejki będzie nasz zespół.

Nowy sezon nasz zespół otworzył mocnym akcentem, na tydzień przed startem zmagań ligowych podopieczni Nikoli Grbicia uczestniczyli w  turnieju mistrzów w Arłamowie. W konfrontacji z innymi utytułowanymi w historii PlusLigi ekipami kędzierzynianie wypadli znakomicie. Pokazując siłę zespołowości ZAKSA wygrała dwa spotkania, przywożąc do Kędzierzyna-Koźla swoje pierwsze trofeum w sezonie 2020/2021. – Ten turniej na pewno da nam dużo na przyszłość, doda pewności siebie na startujący nowy sezon – przed rozpoczęciem zmagań ligowych mówił Kamil Semeniuk.

Emocje ligowe wrócą już w najbliższy weekend, zmagania PlusLigi zainauguruje mecz z udziałem naszego zespołu. Zgodnie z tradycją nowy sezon otworzymy spotkaniem z zespołem debiutującym na parkietach ekstraklasy. Tym razem jednak inauguracja zmagań będzie wyjątkowa, bowiem przed fanami Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle derby Opolszczyzny. W konfrontacji z beniaminkiem to ZAKSA będzie faworytem. Tym bardziej, że mocnym punktem naszego zespołu jest zgranie, co potwierdziła również rywalizacja o Superpuchar Polski.

Po sezonie 2019/ 2020, zakończonym przez nasz zespół na pierwszym miejscu w składzie Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zaszły niewielkie zmiany. Do naszej drużyny dołączył kolejny mistrz świata – Jakub Kochanowski, mający doświadczenie zdobywane za granicą przyjmujący Adrian Staszewski oraz atakujący – Bartłomiej Kluth, wyróżniający się na zapleczu ekstraklasy środkowy Mateusz Zawalski oraz młody rozgrywający – Rafał Prokopczuk.

Zdecydowanie większe zmiany zaszły w szeregach naszego najbliższego przeciwnika. W zespole z Nysy zobaczymy więc zawodników mogących się pochwalić plusligowym doświadczeniem. Zespół, prowadzony przez Krzysztofa Stelmacha, przed tym sezonem zasilili m.in. Bartłomiej Lemański, Zbigniew Bartman, Michał Ruciak, Marcin Komenda czy Michał Filip.

W ostatnich tygodniach okresu przygotowawczego podopieczni Nikoli Grbicia rozegrali szereg spotkań, bilans naszego zespołu jest imponujący – wszystkie ze spotkań wygrali siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Nasz najbliższy rywal również w tym czasie sprawdzał się w meczach kontrolnych, kiedy ZAKSA walczyła o Superpuchar ekipa trenera Stelmacha uczestniczyła w turnieju w Częstochowie. W zmaganiach, w których brały udział również plusligowe zespoły: GKS Katowice i MKS Będzin oraz reprezentujący zaplecze ekstraklasy Exact Systems Norwid Częstochowa beniaminek PlusLigi zajął trzecie miejsce. Podczas turnieju trener Stelmach testował różne ustawienia, najlepiej punktującymi zawodnikami swojego zespołu byli Bartman i Łapszyński (w meczu z MKS-em) oraz Ben Tara (w rywalizacji z gospodarzami).

Jak zgodnie podkreślają nasi zawodnicy i sztab szkoleniowy również w tym sezonie ZAKSA mierzy w najwyższe cele. W zespole z Nysy mówi się natomiast o utrzymaniu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jak w konfrontacji z dobrze dysponowanymi kędzierzynianami wypadnie beniaminek przekonamy się już w piątkowe popołudnie.

Spotkanie 1. kolejki PlusLigi kędzierzynianie rozegrają na wyjeździe, mecz pomiędzy Stalą Nysa, a Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zaplanowano na piątek, 11 września, początek rywalizacji o godz. 17:30. Transmisję z meczu przeprowadzi telewizja Polsat Sport.