Piotr Łukasik odchodzi z ZAKSY

Kolejnym zawodnikiem, który po sezonie 2020/2021 rozstaje się z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jest Piotr Łukasik. 26- letni przyjmujący spędził w ZAKSIE dwa sezony. Dziękujemy Piotrkowi za te lata, ciężką pracę, życzymy powodzenia oraz kolejnych sukcesów.

Piotr Łukasik skład  Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle uzupełnił przed sezonem 2019/2020. Już jeden z pierwszych meczów naszego przyjmującego w barwach ZAKSY zaowocował sukcesem, w postaci Superpucharu Polski 2019. Na przestrzeni dwóch sezonów, w których Piotr Łukasik występował w ZAKSIE, po Superpuchar sięgał dwukrotnie, zdobywając również Puchar Polski (2021), wicemistrzostwo kraju (2021) i złoto siatkarskiej Ligi Mistrzów (2021).

Jak przyznał 26-letni przyjmujący, kiedy przechodził do ZAKSY  towarzyszyły mu spore nadzieje, niestety plany ambitnego zawodnika skomplikowały problemy zdrowotne. Wbrew przeciwnościom losu Piotrek wykazał się wolą walki i ciężką pracą, co pozwoliło mu na powrót do gry w kluczowym momencie tego sezonu. – Czas spędzony w Kędzierzynie-Koźlu będę wspominał bardzo pozytywnie. Nie tak wyobrażałem sobie mój pobyt tutaj, miałem większe oczekiwania wobec swojej pozycji w zespole natomiast problemy zdrowotne pokrzyżowały moje plany. Jednak starałem się czerpać jak najwięcej z pracy na każdym treningu i uważam że opuszczam Kędzierzyn jako lepszy siatkarz. Za to jestem wdzięczny całemu klubowi i sztabowi. ZAKSA to kapitalnie zorganizowany klub na każdej płaszczyźnie z wielką przyjemnością było być jej zawodnikiem. Tym bardziej cieszę się, że na koniec udało się osiągnąć historyczny sukces. Wielkie podziękowania dla kibiców, którzy mimo trudnej sytuacji zawsze pokazywali, że są z nami. Dało się odczuć ich wsparcie – podsumował Piotr Łukasik.