Pełen sukcesów rok Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

W 2023 roku siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zapisali się złotymi zgłoskami na kartach historii. Nasz zespół po raz kolejny sięgnął po tytuł Zwycięzcy Ligi Mistrzów, chwilę wcześniej meldując się w finale rywalizacji o tytuł mistrza Polski. Kędzierzynianie na swoim koncie zapisali również 10. w historii klubu Puchar Polski oraz wygrali walkę o Superpuchar kraju. Przypomnijmy sobie emocje towarzyszące tym sukcesom….

Kończący się właśnie 2023 rok był kolejnym, który można okrzyknąć rokiem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Nasz zespół w tym roku sięgał po kolejne trofea, nie zatrzymując się nawet na chwilę. Po znakomitych latach 2021 i 2022 kędzierzynianie sami zawiesili sobie poprzeczkę wysoko… Już w rywalizacji o Puchar Polski nasz zespół pokazał charakter i wolę walki. W  krakowskiej Tauron Arenie w starciu finałowym ZAKSA mierzyła się z Jastrzębskim Węglem, w kolejnych miesiącach przekonaliśmy się, że nie był to ostatnim w tym roku finał kędzierzyńsko-jastrzębski. W walce o 10. w historii naszego klubu Puchar Polski siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle nie pozwolili rywalom na zbyt wiele, wygrywając 3:0. Okazją do rewanżu dla jastrzębian była finałowa rywalizacja o tytuł mistrza kraju, w tej niestety lepsi okazali się nasi rywale.

Nie było to jednak ostatnie słowo zespołu z Kędzierzyna-Koźla. Czekał nas jeszcze wielki finał w rywalizacji na europejskich parkietach. Po raz kolejny droga Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle do Superfinału Ligi Mistrzów nie była  łatwa, po zwycięstwach z czołowymi klubami włoskiej Serie A – Trentino i Perugią  kędzierzynianie zameldowali się w Turynie. Czekał nas historyczny, bo trzeci z rzędu finał elitarnych rozgrywek, emocji dodawał fakt, że po drugiej stronie siatki tym razem pojawił się inny reprezentant PlusLigi – Jastrzębski Węgiel. Przy wsparciu licznie przybyłych do Turynu fanów siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle spełnili marzenia swoje i wszystkich fanów ZAKSY. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrywając po tie-breku po raz trzeci z rzędu zdobyła Puchar Zwycięzców Ligi Mistrzów!

Ostatnim z finałów, jakie przyszło nam zagrać w 2023 roku był Superpuchar Polski, niemal już zgodnie z tradycją kędzierzynianie mierzyli się z zespołem z Jastrzębia-Zdroju. Po burzliwym, pełnym zwrotów akcji zaciętym spotkaniu po raz kolejny w tym roku trofeum do góry wznosił kapitan ZAKSY – Aleksander Śliwka,

10.  PUCHAR POLSKI!

ZAKSA PO RAZ TRZECI Z RZĘDU W FINALE SIATKARSKIEJ LIGI MISTRZÓW!

POLSKI SUPERFINAŁ LIGI MISTRZÓW, TURIN 2023 

ZAKSA ZWYCIĘZCĄ LIGI MISTRZÓW 2023!