Ostatni mecz w 2018 roku – gramy z GKS-em Katowice
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
3:1
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
15 grudnia 2018, 17:30
Kędzierzyn-Koźle
23:25 25:19 25:18 25:20

Pierwsza runda fazy zasadniczej dobiega końca, przed nami przedostatnie spotkanie tej fazy rozgrywek. Już w sobotę zagramy z GKS-em Katowice. To będzie ostatni mecz ZAKSY Kędzierzyn-Koźle na własnym terenie w 2018 roku.

Do zakończenia pierwszej rundy fazy zasadniczej podopiecznym Andrei Gardiniego pozostały dwa spotkania. Ze względu na rozgrywany awansem mecz z MKS-em Będzin przed nami już tylko starcia z GKS-em Katowice oraz wyjazdowe – z PGE Skrą Bełchatów. To właśnie najbliższy mecz z zespołem Piotra Gruszki będzie ostatnim spotkaniem jaki nasz zespół rozegra w tym roku kalendarzowym przed własną publicznością. Kolejne spotkanie, rozgrywane w ramach PlusLigi, nasz zespół rozegra u siebie dopiero początkiem lutego.

W meczu 12.kolejki ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podejmie GKS Katowice. Katowiczanie zanotowali falstart w tegorocznych rozgrywkach, po serii porażek Gieksa przełamała pechową passę w meczu z MKS-em Będzin, a kilka dni temu była autorem niemałej sensacji, pokonując mistrza Polski. W konfrontacji z PGE Skrą Bełchatów podopieczni Piotra Gruszki nie stracili nawet seta. Ta wygrana pozwoliła katowiczanom znacznie poprawić swoją pozycję w ligowej tabeli, z dorobkiem 12 punktów, przy 4. zwycięstwach i 6. porażkach nasz najbliższy rywal zajmuje 8. miejsce w ligowej tabeli. Niezmiennie liderem zestawienia pozostaje nasz zespół, ZAKSA pokonując w środę Cerrad Czarnych Radom poprawiła swój bilans, obecnie po dwunastu rozegranych spotkaniach podopieczni Andrei Gardiniego z dorobkiem 35 punktów na koncie mogą się pochwalić 11-punktową przewagą nad drugim w tabeli zespołem z Warszawy.

Wygraną z mistrzem Polski katowiczanie pokazali jednak, że potrafią wygrywać z wyżej notowanymi rywalami. Ostatnie mecze w wykonaniu naszego rywala pokazały, jak ważnym zawodnikiem dla GKS-u jest Tomas Rousseaux. To właśnie reprezentacyjny kolega Sama Deroo w ostatnich meczach swojego zespołu wybierany był MVP spotkań. W szeregach ZAKSY niezmiennie wysoką dyspozycje utrzymują Sam Deroo i Łukasz Kaczmarek – wybierani ostatnio MVP meczów. Regularnością imponują również środkowi naszego zespołu. Dotychczasowy bilans spotkań ZAKSY i GKS-u przemawia na korzyść naszego zespołu, katowiczanom dotychczas tylko raz udało się pokonać nasz zespół. W poprzednim sezonie dość niespodziewanie zespół Piotra Gruszki wygrał spotkanie w hali przy ul. Mostowej. Tym razem nie będzie miejsca na potknięcie, celem wicemistrzów Polski jest wygrana i komplet punktów.

Spotkanie 12. kolejki PlusLigi z GKS-em Katowice zaplanowano na sobotę, 15 grudnia. Początek meczu o godz. 17:30. Transmisję ze spotkania przeprowadzi telewizja Polsat Sport.