Ostatni mecz Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w tym roku
Asseco Resovia Rzeszów
3:0
Asseco Resovia Rzeszów
1 kwietnia 2017, 20:00
Rzeszów
25:21 25:22 25:19

Przedświąteczny tydzień dla podopiecznych Nikoli Grbicia to wciąż gra w rytmie co trzy dni. Po wyjazdowym meczu Ligi Mistrzów kędzierzynianie w sobotę o ligowe punkty powalczą w Lubinie. Mecz z Cuprum Lubin będzie ostatnim spotkaniem ZAKSY w tym roku.

Pierwsza runda fazy zasadniczej dobiega końca, przed nami spotkanie 11. kolejki PlusLigi. Tym razem o ligowe punkty siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle powalczą w Lubinie. Mistrzowie Polski mają powody do optymizmu, zarówno ostatnie mecze zmagań ligowych, jak i spotkania rozgrywane w ramach Ligi Mistrzów układały się po myśli naszego zespołu. Za ekipą Nikoli Grbicia znakomity występ w Niemczech, w konfrontacji z VfB Friedrichshafen ZAKSA nie zostawiła rywalom złudzeń, triumfując bez straty seta. Tym razem wyróżnienie dla najlepszego zawodnika spotkania trafiło do Benjamina Toniuttiego, kolejny udany mecz rozegrał również atakujący mistrzów Polski – Arpad Baroti, którego w końcówce meczu z powodzeniem zastąpił Filip Grygiel. Tym samym spotkanie 3. kolejki Ligi Mistrzów było kolejnym, w którym potwierdziła się siła zespołowości i szeroki skład, z którego trener Grbić regularnie korzysta.

Równie dobrze Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle radzi sobie na ligowych parkietach, w ubiegłym tygodniu na własnym terenie nasz zespół pokonał Indykol AZS Olsztyn, umacniając się na pozycji lidera. Równolegle nasz najbliższy rywal o ligowe punkty walczył w Sosnowcu, w konfrontacji z MKS-em Będzin lubinianie musieli uznać wyższość zespołu Jakuba Bednaruka. Po tej porażce z dorobkiem 12. punktów w dwunastu rozegranych spotkaniach lubinianie zajmują odległe, 12. miejsce w ligowej tabeli, wyprzedzając jedynie Visłę Bydgoszcz i MKS Będzin. Podopieczni Marcelo Fronckowiaka w tym sezonie wygrywali czterokrotnie, osiem razy uznając wyższość rywali. Natomiast Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle niezmiennie utrzymuje pozycję lidera PlusLigi, po jedenastu rozegranych meczach podopieczni Nikoli Grbicia mogą się pochwalić dorobkiem 30 punktów i bilansem 11 zwycięstw i tylko jednej porażki.

ZAKSA Kedzierzyn-Kozle - Indykpol AZS Olsztyn

Dotychczasowe rezultaty i dystans dzielący siatkarzy obu drużyn w ligowej tabeli potwierdzają, że to nasz zespół jest faworytem spotkania. Również bilans rywalizacji w historii zmagań ekstraklasy przemawia na korzyść naszego zespołu, na 12 rozegranych spotkań to ZAKSA triumfowała 10 razy, lubinianie nie byli w stanie znaleźć sposobu na kędzierzynian od sezonu 2014/2015. ZAKSA z szacunkiem podchodzi do każdego rywala. Jak podkreśla trener naszego zespołu kluczowa jest postawa mistrzów Polski, niezależnie od tego, kto znajduje się po drugiej stronie siatki. –Nie ma znaczenia przeciwko komu gramy, nie liczy się to, czy rywal gra pierwszym czy drugim składem, musimy jako drużyna mieć mentalność, dzięki której będziemy dawać z siebie wszystko – podkreśla Nikola Grbić, wierząc w swoich podopiecznych.

Spotkanie z Cuprum Lubin będzie ostatnim meczem, jaki nasz zespół rozegra w 2019 roku, kędzierzynianie do zmagań PlusLigi wrócą w połowie stycznia. Mecz 11. kolejki pomiędzy Cuprum Lubin i Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zaplanowano na sobotę, 21 grudnia. Początek spotkania o godz. 17:30, transmisję z rywalizacji przeprowadzi telewizja Polsat Sport Extra.