ONICO Warszawa na drodze ZAKSY
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
3:1
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
4 listopada 2017, 17:00
Kędzierzyn-Koźle
25:17 25:22 25:27 26:24

Po zwycięskim spotkaniu w Bydgoszczy wracamy do hali przy ul. Mostowej. Tym razem ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podejmie ONICO Warszawę. W ostatnich kolejkach gra naszych rywali nieco falowała, co pokazała chociażby porażka w Kielcach.

Falująca czy nierówna gra nie dotyczy naszego zespołu. Podopieczni Andrei Gardiniego po mocnym otwarciu sezonu w każdym kolejnym meczu zgarniają komplet oczek. Niezależnie czy po drugiej stronie siatki znajduje się zespół z czołówki, czy niżej notowana ekipa, siatkarze mistrza Polski do każdego spotkania podchodzą z pełną koncentracją. Tak było w ostatnim meczu w wykonaniu naszego zespołu, o sile ZAKSY tym razem przekonali się siatkarze z Bydgoszczy, i gdyby nie dłuższa dziesięciominutowa przerwa po drugim secie ten mecz rozstrzygnąłby się w nieco ponad godzinę. Mecz w Bydgoszczy był i tak jednym z szybszych w wykonaniu obrońców tytułu, do triumfu ekipie Andrei Gardiniego wystarczyła godzina i 24 minuty. Mecz 7. kolejki był kolejnym znakomitym w wykonaniu Sama Deroo.

Mimo początku sezonu już teraz można powiedzieć, że to właśnie belgijski przyjmujący jest wyróżniająca się postacią ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Gra Sama znalazła uznanie w oczach specjalistów, wielokrotnie będący liderem naszego zespołu zawodnik regularnie jest wybierany MVP spotkań. Jednak nie tylko gra reprezentanta Belgii jest kluczem do sukcesu naszego zespołu. Wykorzystując pewne przyjęcie swoich kolegów Benjamin Toniutti bezbłędnie rozrzuca blok rywali. Kolejne mecze pokazują również jak dużą siłą ZAKSY jest gra środkowych. Poza pewną szóstką nasz trener daje szanse zaprezentowania się zmiennikom. Spotkanie z Łuczniczką było też pierwszym meczem w sezonie, w którym w meczowym składzie mogliśmy zobaczyć Marco Falachiego. Włoch powoli wraca do gry i bez wątpienia będzie wsparciem dla naszego kapitana.

_MG_0309

Mimo atutów przemawiających na korzyść naszego zespołu i niekwestionowanej roli faworyta do meczu z ONICO Warszawa siatkarze ZAKSY podejdą ze spokojem, nie lekceważąc rywala. Warszawianie przed tym sezonem dość mocno przebudowali skład, kluczową zmianą było przejście do ONICO nowego szkoleniowca. Od tego sezonu na ławce trenerskiej zespołu ze stolicy możemy zobaczyć doskonale znanego polskim kibicom Stephane’a Antigę. Były trener reprezentacji Polski stawia na młodych, i tak kluczową postacią w zespole naszego najbliższego rywala jest Bartosz Kwolek. Mistrz świata juniorów z dorobkiem 94 oczek jest dotychczas najlepiej punktującym swojego zespołu. Najlepiej atakującym warszawian jest natomiast Wojciech Włodarczyk, uwagę należy zwrócić również na Antoine’a Brizard’a, który dysponuje wyjątkowo celną zagrywką. Noty naszego zespołu są niezmienne, najczęściej punktuje Sam Deroo, efektywność zagrań w ataku przemawia natomiast na korzyść Mateusza Bieńka. Najwięcej szkody rywalom sprawiała dotychczas zagrywka Rafała Buszka.

Czy podopieczni trenera Antigi będą w stanie stawić opór ZAKSIE przekonamy się niebawem. Aktualnie nasz najbliższy rywal zajmuje 4. miejsce w ligowej klasyfikacji, nasz zespół jako lider zamierza podtrzymać zwycięską passę. Jedno jest pewne w sobotę w Kędzierzynie-Koźlu nie zabraknie sportowych emocji.

Zapraszamy do hali przy ul. Mostowej. Spotkanie pomiędzy ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, a ONICO Warszawa zaplanowano na sobotę, 4 listopada, początek meczu o godz. 17:00.