Nikola Grbić: Wykorzystaliśmy moment na przerwę

– Daliśmy szansę tym, którzy zazwyczaj nie pokazują się na dłużej na boisku, żeby mogli zdobyć trochę doświadczenia – o zmianach w składzie w ostatnim meczu mówił Nikola Grbić. – Bardzo się cieszymy, że trener dał nam tę szansę – dodał Rafał Prokopczuk. O cennym doświadczeniu mówił również Mateusz Zawalski. – Wierzymy, że to zaprocentuje w przyszłości.

„Dokonałem takiego a nie innego wyboru, ponieważ matematycznie wygraliśmy rundę zasadniczą, a zawodnicy, którzy grają cały czas co trzy dni a nawet więcej, gdy jest Liga Mistrzów, potrzebują odpoczynku. Muszą być gotowi na ćwierćfinał Pucharu Polski, potem natychmiast na play-offy i tak dalej. Im więcej gramy tym ważniejszy jest ten odpoczynek dla nas, więc to była dobra okazja dać odpocząć tym, którym zaczęły doskwierać problemy fizyczne. Z kolei daliśmy szansę tym, którzy zazwyczaj nie pokazują się na dłużej na boisku, żeby mogli zdobyć trochę doświadczenia. Wykorzystaliśmy moment na przerwę, a wynik nie był naszym priorytetem. Na pewno w kolejnym meczu nie zrobimy aż takiej zmiany, ale te kolejne spotkania postaramy się wykorzystać najlepiej jak umiemy żeby przygotować się do tych najważniejszych meczów.”

„Bardzo się cieszymy, że trener dał szansę pograć tej drugiej szóstce. Niestety wynik nie jest taki, jak byśmy chcieli, ale małymi kroczkami idziemy do przodu. Na pewno szkoda drugiego seta, gdzie w początkowej fazie prowadziliśmy kilkoma punktami, ale później rywale nas nieco dogonili. W końcówce świetną zmianę dał David Smith, odrzucając zagrywką rywali od siatki. Niestety trochę zabrakło szczęścia i może chłodnej głowy, żeby tego seta zakończyć. Byłoby 1:1 i kto wie jak zakończyłoby się wtedy spotkanie. Na pewno nie zwieszaliśmy głów, bardzo chcieliśmy i staraliśmy się, jak tylko to było możliwe.”

„Być może z perspektywy sytuacji w tabeli, jaką ma nasza drużyna, sam wynik nie był tak istotny, jednak dla nas, przebywających na boisku ten rezultat zawsze się liczy. Niezależnie w jakim zestawieniu gramy to chęć zwycięstwa zawsze jest u nas taka sama. Bardzo się cieszymy, że dostaliśmy szansę gry od początku spotkania na pewno jest inaczej niż wchodząc na zmiany w trakcie spotkania. Wierzymy, że to będzie cenne doświadczenie dla nas, które zaprocentuje w przyszłości. ”