Nikola Grbić: Lubię mieć przestrzeń

– Kiedy masz tradycję, historię – masz więcej zrozumienia siatkówki – w drugiej części rozmowy z Nikolą Grbiciem szkoleniowiec opowiedział jak ważne w budowie tożsamości klubu są historia i tradycje, trener odniósł się również do popularności i kierunku jaki wyznaczają social media.

HISTORIA I TRADYCJE

Przychodząc do ZAKSY Nikola Grbić przyznał, że zdawał sobie sprawę jak bogatą historią dysponuje nasz klub. Zdaniem Serba to właśnie historia i tradycje są ważne dla zrozumienia siatkówki. – Historia pomaga kibicom, ludziom zarządzającym klubem, sponsorom. Czasami są nowe kluby, które nie do końca rozumieją jak trudno jest wygrywać, nawet jak masz same dobre karty w ręku. Myślą, że zainwestowali duże pieniądze i mogą od razu oczekiwać dobrego wyniku. A czasami znaczenie ma szczęście, a nie zainwestowane pieniądze. Kiedy masz tradycję, historię, przeżyłeś takie sytuacje wiele razymasz więcej zrozumienia siatkówki – podkreślił szkoleniowiec.

POPULARNOŚĆ

– Nigdy nie byłem człowiekiem, który lubił za dużo uwagi. Zawsze myślałem, że to jest część mojej pracy, jako osoby publicznej. Wszyscy oglądają mnie w telewizji, wiedzą kim jestem – o popularności w życiu sportowca mówi Nikola Grbić. Nasz trener przyznał również, że zawsze dalekie było mu szukanie tego rodzaju zainteresowania. – Jest wiele osób, które to lubi, wychodzą specjalnie do ludzi, bo potrzebują tego rodzaju uwagi, takich relacji z ludźmi. Jednak ja jestem bardziej stonowany. To nie jest coś, czego sam szukam. Lubię mieć przestrzeń, lubię pracować w skupieniu i spędzać czas z moją rodziną– kontynuował. W drugiej części rozmowy z ZAKSA TV Nikola Grbić zdradził również czy i gdzie widzi dla siebie miejsce w mediach społecznościowych.

Zapraszamy do obejrzenia drugiej części wywiadu: