Nikola Grbić: Czeka nas trudny okres

– Nie straciliśmy za dużo energii. Teraz czeka nas trudny okres. Podróż do Suwałk, potem do Nowego Sadu, Bełchatowa, więc to ważne, żeby tej energii nie tracić zbyt wiele- o trzysetowych, ważnych zwycięstwach po meczu z Cerrad Czarnymi Radom mówił Nikola Grbić.

W meczu 18. kolejki nasz zespół nie tylko zgarnął komplet punktów, ZAKSA pokazała swoją siłę, kontrolując przebieg rywalizacji. Jak przyznał Nikola Grbić cieszy postawa kędzierzynian oraz reakcja zespołu na zryw przeciwnika. – Mieliśmy odpowiednie podejście podczas prawie całego spotkania. Prawie, ponieważ złapaliśmy trochę rozluźnienia na początku drugiego seta i trochę w środku trzeciego, kiedy wygrywaliśmy dużą różnicą punktów. To jest normalne. Graliśmy dobrze, mieliśmy kontrolę, w pierwszym secie w 100%, każde przejście, każda zmiana dawała 100% sukcesu. To coś, co może podświadomie dać powód do rozluźnienia – podkreślił trener naszego zespołu.

Teraz przed mistrzami Polski kolejne wyzwania, dlatego też wygrana przy możliwie najmniejszym nakładzie sił (co gwarantował trzysetowy mecz) była wyjątkowo ważna.  –Nie straciliśmy za dużo energii. Teraz czeka nas trudny okres. Podróż do Suwałk, potem do Nowego Sadu, Bełchatowa, więc to ważne, żeby tej energii nie tracić zbyt wiele, jeśli nie musimy tego robić – dodał szkoleniowiec Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.