Arpad Baróti: Złapaliśmy rytm

Konfrontacja z Cerrad Czarnymi Radom była kolejnym udanym spotkaniem naszego zespołu. Jak przyznał wybrany MVP meczu atakujący Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nasz zespół wraca do swojego rytmu. – Krok po kroku jesteśmy w coraz lepszej formie – przyznał Arpad Baróti.

Spotkanie 18. kolejki PlusLigi rozgrywało się pod dyktando naszego zespołu, siatkarze mistrza Polski zdominowali rywali, do roli lidera w tym meczu wyrósł atakujący naszego zespołu. Arpad Baróti na konto kędzierzynian zapisał 14 punktów, utrzymując 75%-skuteczność zagrań w ataku. Dobra gra Węgra została zauważona i po raz drugi z rzędu w meczu ligowym Baróti został wybrany MVP spotkania. – Jestem szczęśliwy, że moja gra tak wygląda – skromnie przyznał nasz zawodnik.

Sobotni mecz do udanych może zaliczyć nie tylko nasz atakujący, jak w rozmowie z ZAKSAtv przyznał Arpad Baróti rozgrywanie meczów co trzy dni pozwoliło ZAKSIE wrócić do rytmu, z którego nasz zespół wybiła nieco dłuższą przerwa z przełomu grudnia 2019 i stycznia 2020 roku. –Gramy co trzy dni, więc mamy odpowiedni rytm. Trenujemy, nie mamy przerw. Oczywiście czasami kiedy mamy trzy dni na treningi, jest też czas na odpoczynek i regenerację. Myślę jednak, że kiedy przerwy są dłuższe wypadamy z tego rytmu. Teraz jesteśmy w nim i krok po kroku jesteśmy w coraz lepszej formie – podsumował atakujący naszego zespołu.