Na koniec roku starcie mistrza z wicemistrzem Polski
PGE Skra Bełchatów
1:3
PGE Skra Bełchatów
22 grudnia 2018, 14:45
Bełchatów
25:27 25:23 20:25 22:25

Przed naszym zespołem ostatnie spotkanie w tym roku, to będzie prawdziwy hit kolejki. Rywalem naszego zespołu będzie PGE Skra Bełchatów, czeka nas więc starcie mistrza z wicemistrzem. Emocje i rywalizacja na najwyższym poziomie gwarantowane.

Pierwsza runda fazy zasadniczej dobiega końca, przed naszym zespołem ostatnie spotkanie tej części rozgrywek. W meczu 13. kolejki ZAKSA zmierzy się z PGE Skrą Bełchatów, o ligowe punkty tym razem walczymy na terenie rywali. Bełchatowianie to obrońcy tytułu, w tym sezonie ligowym podopieczni Roberto Piazzy radzą sobie ze zmiennym szczęściem. Skra na 11 dotychczas rozegranych spotkań zanotowała 6 zwycięstw oraz 5 porażek i z dorobkiem 18 punktów bełchatowianie zajmują 6. miejsce w ligowej tabeli. Za naszymi rywalami również walka w Klubowych Mistrzostwach Świata, te rozgrywki bełchatowianie zakończyli na etapie fazy grupowej, w zmaganiach Ligi Mistrzów natomiast Skra (podobnie jak nasz zespół) może pochwalić się jednym zwycięstwem i jedną porażką. Niemniej układ sił w grupie D elitarnych rozgrywek i określanej mianem „grupy śmierci” grupie B, w której przyszło rywalizować naszej drużynie, jest zdecydowanie inny. Startując z pozycji faworyta w meczu 2. kolejki bełchatowianie ulegli Greenyard Maaseik. To właśnie po tej porażce podopieczni Roberto Piazzy będą chcieli się odbudować, tym bardziej Skra może być niebezpiecznym rywalem.

ZAKSA Kedzierzyn Kozle - GKS Katowice

Po zdobyciu tytułu mistrzowskiego zespół z Bełchatowa dotknęły niewielkie zmiany kadrowe, głównym wzmocnieniem zespołu Roberto Piazzy miało być pozyskanie reprezentantów Polski: Artura Szalpuka i Jakuba Kochanowskiego. Niezmiennie liderem PGE Skry jest jeden z bardziej doświadczonych zawodników tego zespołu – Mariusz Wlazły. W czołówkach rankingów indywidualnych brakuje jednak siatkarzy z Bełchatowa. Zarówno zestawienia oceniające poczynania poszczególnych zawodników, jak i dotychczasowe rezultaty przemawiają na korzyść naszego zespołu. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to bowiem jedyny niepokonany zespół na ligowym podwórku, kędzierzynianie wygrali wszystkie z dotychczasowych spotkań i po 12. rozegranych spotkaniach możemy pochwalić się wynikiem 35 zdobytych punktów. Pozycja lidera, jaką mogą się pochwalić podopieczni Andrei Gardiniego jest niezagrożona, na tym nasz zespół nie zamierza poprzestać. – W sobotę mamy mecz mistrza Polski z wicemistrzem i wiadomo, że to obrońcy tytułu będą faworytem, tym bardziej że gramy u nich. Mam nadzieję, że po tym ostatnim meczu przed świętami będziemy cieszyć się na koniec roku ze zwycięstwa – podkreślał Łukasz Wiśniewski.

ZAKSA Kedzierzyn-Kozle - Aluron Virtu Warta Zawiercie

Również rezultaty naszych zawodników potwierdzają w jak dobrej dyspozycji jest ZAKSA. I tak w najlepszej piątce blokujących tego sezonu PlusLigi możemy zobaczyć Mateusza Bieńka i Sama Deroo, również w ocenie poziomu przyjęcia siatkarze ZAKSY wypadają bardzo dobrze na tle swoich rywali – liderem zestawienia jest bowiem Rafał Szymura, wysokie trzecie miejsce zajmuje Paweł Zatorski. To nie są jedyne atuty naszego zespołu, ZAKSA dała się poznać jako zespół, którego siłą jest drużyna i to ma być klucz do sukcesu również w Bełchatowie. Spotkanie 13. kolejki będzie pierwszym starciem obu ekip po pechowym dla nas finale walki o mistrzostwo Polski, mimo walki na trudnym terenie wierzymy, że tym razem będziemy mieć więcej powodów do optymizmu.

Spotkanie 13. kolejki PlusLigi pomiędzy ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, a PGE Skrą Bełchatów zaplanowano na sobotę, 22 grudnia. Początek meczu o godz. 14:45. Transmisje ze spotkania przeprowadzi telewizja Polsat Sport.