Młoda ZAKSA zagra o medale!

Siatkarze Młodej ZAKSY znaleźli się w najlepszej czwórce sezonu 2014/2015. Drużyna z Kędzierzyna-Koźla w pierwszej rundzie play-off okazała się lepsza od BBTS-u Bielsko-Biała. Kolejnym przeciwnikiem naszego zespołu będzie Lotos Trefl Gdańsk.

Rozgrywki Młodej Ligi wchodzą w decydującą fazę. Podopieczni Rolanda Dembończyka w sezonie zasadniczym zajęli drugie miejsce. Do play-off przystąpiło osiem najlepszych zespołów. Kędzierzynianie w pierwszej rundzie trafili na siódmy BBTS. Ekipa z Bielska-Białej okazała się wymagającym rywalem. W pierwszym spotkaniu zawodnicy Pawła Gradowskiego, dość niespodziewanie, pokonali przed własną publicznością wyżej klasyfikowaną ZAKSĘ. Goście, co prawda rozpoczęli to spotkanie bardzo dobrze, bo wygrali dwa sety, ale trzy kolejne należały do miejscowych, którzy ostatecznie triumfowali 3:2 (23:25, 19:25, 26:24, 25:21, 15:10).

W rewanżu siatkarze z Kędzierzyna-Koźla nie dali rywalom żadnych szans. Tylko pierwszą partię lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy przez moment prowadzili dwoma punktami (8:6), ale później ataki Piotra Nowakowskiego i Krzysztofa Zapłackiego wyprowadziły ZAKSĘ na prowadzenie (21:16). Pięciopunktowej zaliczki gospodarze już nie roztrwonili.

Ciekawie było w drugiej odsłonie. Gospodarze szybko odskoczyli. Prowadzili 7:4, 12:8 i 16:11, jednak BBTS, po błędach naszych zawodników i akcjach Dominika Miarka, odrobił straty. W zaciętej końcówce górą byli kędzierzynianie.

Trzeci set to już popis gry w wykonaniu graczy ZAKSY. Druga drużyna sezonu zasadniczego błyskawicznie objęła sześciopunktowe prowadzenie (8:2). Bielszczanie jeszcze walczyli, zmniejszyli dystans do trzech oczek, ale później miejscowi przyspieszyli i pewnie wygrali całe spotkanie 3:0 (25:20, 25:23, 25:18).

Zgodnie z regulaminem rozgrywek Młodej Ligi przy remisie w dwumeczu do drugiej rundy play-off awansuje ekipa, która wygra „złotego seta”. Ten padł łupem zespołu z Kędzierzyna-Koźla, który rozstrzygnął go na własną korzyść 15:7 i tym samym znalazł się w najlepszej czwórce. Kolejnym rywalem ZAKSY będzie Lotos Trefl Gdańsk.

Młoda ZAKSA: Michał Superlak, Krzysztof Zapłacki, Krzysztof Rejno, Kamil Semeniuk, Maciej Polański, Piotr Nowakowski, Krzysztof Banach (libero)