Młoda ZAKSA Kędzierzyn – Koźle zagra w Final Four!

ZAKSA Kędzierzyn – Koźle pewnie wygrała dwukrotnie 3:0 z Łuczniczką Bydgoszcz i awansowała do finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Po pierwszym przegranym meczu w Bydgoszczy przez ZAKSĘ Kędzierzyn – Koźle 3:0, nasi młodzi zawodnicy stanęli pod ścianą i musieli wygrać dwa kolejne spotkania na własnym parkiecie.

W odróżnieniu od meczu wyjazdowego przegranego w Bydgoszczy, nasza drużyna w sobotę i niedzielę przystępowała do meczów wzmocniona zawodnikami, którzy na co dzień trenują i rozgrywają mecze w pierwszej lidze oraz w Pluslidze.

ZAKSA w sobotę rozpoczęła w składzie: Ł. Walawender, K. Semeniuk, K. Rejno, B. Jastrowicz, A. Staniszewski, K. Borowski, K. Banach (L).

Całe spotkanie trwało zaledwie 65 min. Nasi zawodnicy dominowali w ataku, zagrywce i bloku. Bydgoszczanie w żadnym secie nie potrafili przeciwstawić się siatkarzom ZAKSY, przegrali kolejno 25:14, 25:18, 25:23. MVP spotkania został wybrany po raz dziewiąty w tym sezonie K. Semeniuk. Zdobył 13 punktów i przyjmował zagrywkę z 62% skutecznością.

W niedzielę do meczu przystąpiliśmy z jedną zmianą w składzie, w miejsce B. Jastrowicza na parkiecie pojawił się K. Butryn na co dzień reprezentuje barwy do pierwszoligowego GKS-u Katowice.

Pierwszy set przebiegał całkowicie pod dyktando naszych graczy, bardzo dobrze funkcjonowała zagrywka, blok i atak. Druga partia była bardziej wyrównana, wygrywaliśmy już 17:11, ale na chwilę straciliśmy koncentrację i zawodnicy z Bydgoszczy doprowadzili do remisu 22:22. Później bydgoszczanie przy stanie 24:23 mieli piłkę setową. Na szczęście nasi siatkarze zachowali więcej zimnej krwi w końcówce i ostatecznie wygraliśmy tę partię 28:26.

Trzeci, jak się okazało decydujący set o awans do finału był najbardziej zacięty. Tylko na początku ZAKSA miała kilku punktową przewagę 7:2, ale z upływem czasu bydgoszczanie doszli na jedno oczko 13:12 i od tej pory gra toczyła się punkt za punkt. W końcowej fazie meczu, byliśmy świadkami bardzo dobrego widowiska. Obie drużyny wzniosły się na wyżyny swoich możliwości, gra obfitowała w mocne ataki, spektakularne bloki i wyśmienite obrony. Cały mecz zakończył skutecznym atakiem K. Butryn 27:25, który okazał się MVP całego spotkania zdobywając 24 punkty mając w ataku 70% skuteczności.