Mistrzowski skład na sezon 2016-17 zamknięty.

ZAKSA Kędzierzyn – Koźle skompletowała skład na sezon siatkarski 2016/2017.

Ostatnim kontraktem podpisanym przez Aleksandra Maziarza, ZAKSA Kędzierzyn – Koźle zamknęła skład na sezon 2016-17. W przyszłym sezonie do drużyny dołączy Mateusz Bieniek, który zagra na pozycji środkowego a w mistrzowskim składzie pozostaną : Paweł Zatorski , Kevin Tillie, Dominik Witczak, Łukasz Wiśniewski, Patryk Czarnowski, Grzegorz Bociek, Grzegorz Pająk , Rafał Buszek, Dawid Konarski, Benjamin Toniutti, Mateusz Bieniek, Korneliusz Banach , Sam Deroo, Kamil Semeniuk, Aleksander Maziarz i Bartosz Jastrowicz.

Drużynę poprowadzi trener Ferdinando de Giorgi wspierany przez asystentów: Oskara Kaczmarczyka i Michała Chadałę. Za przygotowanie fizyczne odpowiada trener Piotr Pietrzak, fizjoterapeuci to Paweł Brandt i Remigiusz Koteluk. Na stanowisku statystyka pracę rozpocznie Iwo Wagner, a obowiązki menadżera drużyny niezmiennie pełni Tomasz Drzyzga.

 – Najczęściej artykułowanym oczekiwaniem jest utrzymanie mistrzowskiego składu
i to generalnie nam udało –
podsumowuje prezes Klubu ZAKSA, Sebastian Świderski. – Podpisaliśmy kontrakty i zagramy w składzie, który ma za sobą fantastyczny sezon, a przed sobą jeszcze większe wyzwanie – obronę tytułu i walkę w Lidze Mistrzów. To będzie wymagający czas ze względu na ilość meczy do rozegrania, gdzie sama Plus Liga powiększa się do 16. Zespołów. Do tego dochodzą rozgrywki europejskie, a celem jest również udział w turnieju Final Four. Przed trenerami opracowanie strategii i utrzymanie dobrej kondycji psycho-fizycznej drużyny, przed zawodnikami wymagające treningi i spotkania. Wiele w ramach profilaktyki będą mieli do zrobienia fizjoterapeuci – wylicza prezes ZAKSY.
– Jesteśmy nastawieni na utrzymanie wysokiego poziomu gry, mierzymy do podium i liczymy, że sponsorzy i kibice Klubu wraz z drużyną podejmą rękawicę współtworząc wspaniałe widowiska sezonu 2015/16 – dodaje
.

IMG_0518