Mistrz Polski faworytem w konfrontacji z beniaminkiem PlusLigi

Spotkanie Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z beniaminkiem ekstraklasy – MKS Malow Ślepsk Suwałki zgodnie z terminarzem miało być meczem inaugurującym nowy sezon. Zaległy mecz 1. kolejki rozegramy już w środę, 6 listopada o godz. 17:30.

Na prośbę klubu z Suwałk mecz 1. kolejki rozegramy nieco później, terenem pierwszej rywalizacji mistrza kraju z beniaminkiem PlusLigi będzie HWS „Azoty”. Natomiast mecz rundy rewanżowej rozegramy na terenie rywala. Faworytem meczu będzie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, za naszym zespołem przemawia nie tylko doświadczenie ale również udany start nowego sezonu. Podopieczni Nikoli Grbicia są bowiem jednym z trzech zespołów, które maja na koncie komplet zwycięstw. Po dwóch rozegranych spotkaniach kędzierzynianie nie tylko nie stracili nawet punktu, ale nie pozwolili rywalom na urwanie choćby seta. Nasz najbliższy rywal ma na koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę, początek zmagań ekipa prowadzona przez trenera Kowala może jednak zaliczyć do udanych.

To właśnie beniaminek PlusLigi był autorem największej sensacji 2. kolejki rywalizacji, pokonując na trudnym terenie Asseco Resovię Rzeszów. Również drugie spotkanie w wykonaniu zespołu z Suwałk udowodniło, że mimo braku wielkich nazwisk MKS Ślepsk Suwałki to drużyna z potencjałem. W starciu z wicemistrzem kraju suwalczanie grali odważnie i co prawda przegrali 1:3, byli jednak blisko doprowadzenia do tie-breaka. Dobra postawa rywali na tym etapie sezonu nie pozostała niezauważona. – Nie będzie łatwo, przede wszystkim beniaminek nie ma nic do stracenia. Przyjadą do nas bez żadnej presji, będą grać swoją siatkówkę. A myślę, że to zwycięstwo z Resovią dodatkowo ich podbudowało. Dla nas to będzie więc kolejne ciężkie spotkanie, w którym jako faworyt meczu będziemy pod presją. Ale podejdziemy do spotkania w pełni skoncentrowani, z celem jakim jest wywalczenie pełnej puli punktów – o dotychczasowych występach rywali, deklarując walkę od pierwszej do ostatniej piłki, mówił Łukasz Kaczmarek.

Grupa Azoty ZAKSA Kedzierzyn Kozle - MKS Bedzin

Dla suwalczan to pierwszy sezon w siatkarskiej ekstraklasie, w składzie naszego rywala nie brakuje jednak zawodników doświadczonych. O sile ataku MKS-u stanowi Bartłomiej Bołądź, dobre noty na starcie rozgrywek zbiera również Nicolas Szerszeń, który w PlusLidze debiutował w poprzednim sezonie w barwach Resovii. Zawodników mających doświadczenie plusligowe w obozie rywali mamy więcej. W rankingach indywidualnych na wyróżnienie zasłużyła gra rozgrywającego naszych rywali – Josua Tuaniga dał się poznać jako zawodnik dysponujący regularnym i celnym serwisem. Połączenie młodości z doświadczeniem sprawia, że zespół z Suwałk nie jest typowym beniaminkiem, zbierającym lekcje w ekstraklasie, a rywalem, którego stać na niejedną niespodziankę.

Niezmiennie jednak to nasz zespół będzie faworytem meczu. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle dopiero się rozkręca. Pokazem możliwości naszego zespołu był nie tylko triumf w walce o Superpuchar, ale również starcie medalistów poprzedniego sezonu (ZAKSY i Jastrzębskiego Węgla). Także siatkarze mistrza Polski imponują dobrymi statystykami indywidualnymi, obok naszego kapitana Benjamina Toniuttiego, mającego na koncie już dwa wyróżnienia dla MVP spotkań na uwagę zasługują noty Aleksandra Śliwki w przyjęciu zagrań rywali. Nasz zawodnik przy średnim rezultacie 73,68% w przyjęciu uplasował się w czołówce zestawienia. Indywidualna gra naszych zawodników to miły akcent, kluczem do sukcesu ma jednak być, podobnie jak w poprzednich sezonach, siła zespołowości.

Grupa Azoty ZAKSA Kedzierzyn Kozle - MKS Bedzin

Mecz 1. kolejki PlusLigi pomiędzy mistrzem Polski – Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, a beniaminkiem ekstraklasy – MKS Ślepsk Malow Suwałki zaplanowano na 6 listopada, początek spotkania o godz. 17:30, transmisję z rywalizacji przeprowadzi telewizja Polsat Sport.

Na www.kupbilet.pl dostępne są jeszcze bilety na mecz z beniaminkiem PlusLigi. Wejściówki będzie można również zakupić w kasie biletowej HWS „Azoty”, przypominamy, że sprzedaż biletów w kasie Klubu rozpoczyna się na godzinę przed startem spotkania.