Meczem z wicemistrzem Niemiec kończymy fazę grupową Ligi Mistrzów

Zwieńczeniem znakomitej, w wykonaniu naszego zespołu, fazy grupowej Ligi Mistrzów będzie spotkanie z wicemistrzem Niemiec. Pewni awansu i pozycji lidera grupy E podopieczni Nikoli Grbicia w środowe popołudnie będą podejmować VfB Friedrichshafen. Zapraszamy do HWS „Azoty”.

Po pięciu rozegranych meczach fazy grupowej, mając na koncie komplet zwycięstw bez straty seta i aż 15 punktów podopieczni Nikoli Grbicia mają już zagwarantowany awans do kolejnej rundy, ale również pozycję lidera. Spotkanie z VfB Friedrichshafen będzie dla naszego zespołu dopełnieniem formalności. Siatkarze z Niemiec obecnie zajmują trzecie miejsce w naszej grupie, mając na koncie 5 punktów. Wicemistrz Niemiec po dwóch wygranych i trzech porażkach nie ma już szans na przepustkę do kolejnej fazy. Goście wciąż mogą powalczyć o zachowanie dobrego wrażenia na koniec swoich występów w elitarnych rozgrywkach.

Pierwsze spotkanie obu drużyn nie miało większej historii. MVP meczu rozgrywanego w Niemczech wybrany został kapitan naszego zespołu – Benjamin Toniutti. Liderami kędzierzynian w ataku byli Arpad Baroti i Simone Parodi (obaj na konto ZAKSY zapisali po 16 punktów). Skuteczność na poziomie 63% i dominacja w ataku nie były jedynym atutem naszego zespołu w tym spotkaniu. Podopieczni Nikoli Grbicia bezbłędnie odczytywali intencje rywali, co miało odzwierciedlenie w statystykach bloku, najczęściej zagrania przeciwnika w ten sposób zatrzymywali Arpad Baroti i David Smith. Sytuację Niemców próbowali co prawda ratować Gjorgiev i Juhkami, niewiele to pomogło.

Grupa Azoty ZAKSA Kedzierzyn Kozle - KNACK Roeselare

Nasi najbliżsi rywale na ligowych parkietach radzą  sobie ze zmiennym szczęściem, po sporej przebudwie kadrowej po sezonie zwieńczonym tytułem wicemistrzowskim również w zmaganiach ligowych muszą gonić czołówkę zestawienia, do lidera rozgrywek VfB Friderichshafen traci obecnie 12 punktów. Wicemistrz Niemiec przy 11 zwycięstwach i 6 porażkach zajmuje czwarte miejsce. Na pięć kolejek przed końcem fazy zasadniczej podopieczni Michaela Warma wciąż mogą poprawić swoją sytuację. Zdecydowanie lepiej z napiętym kalendarzem spotkań radzą sobie siatkarze mistrza Polski, nasz zespół utrzymuje pozycję wicelidera PlusLigi, tracąc do zespołu z Warszawy tylko jedno oczko. Za ZAKSĄ  hit kolejki i podział punktów w Bełchatowie. W niedzielnym spotkaniu bardzo dobre noty zebrał Aleksander Śliwka, który w trakcie spotkania został przesunięty na pozycję atakującego. Obok bardzo dobrej gry naszego mistrza świata cieszy powrót  do meczowego składu Łukasza Kaczmarka.

W tym sezonie Ligi Mistrzów ZAKSA nie doznała porażki, mimo że rezultat środowego spotkania nie zmieni sytuacji w tabeli grupy E celem zespołu Nikoli Grbicia jest zwycięstwo. Spotkanie 6. kolejki Ligi Mistrzów z VfB Friedrichshafen zaplanowano na środę, 19 lutego. Początek spotkania o godz. 18:00.

Przypominamy, że wciąż są dostępne bilety na mecz. Wejściówki można zakupić za pośrednictwem www.kupbilet.pl. Bilety będzie można zakupić również w kasie biletowej HWS „Azoty”, sprzedaż w kasie Klubu rozpoczyna się na godzinę przed startem spotkania. Dodatkowo w ramach specjalnego  pakietu na dwumecz bilet na najbliższy mecz Ligi Mistrzów upoważnia do zakupu wejściówki na  sobotni mecz mistrza Polski w PlusLidze (z Asseco Resovią Rzeszów) w promocyjnej cenie.

Grupa Azoty ZAKSA Kedzierzyn Kozle - KNACK Roeselare