Mauricie Armando Torres nowym atakującym ZAKSY

Nasz zespół w nowym sezonie zasili Maurice Armando Torres, jeden z wyróżniających się zawodników włoskiej Serie A. Ostatnie lata reprezentant Portoryko spędził właśnie w jednej z czołowych lig świata.

Portorykańczyk większość swojej zawodowej kariery spędził we Włoszech. Po okresie gry w Stanach Zjednoczonych i francuskim Montpellier pierwsze kroki w zawodowej siatkówce zawodnik stawiał w klubie Adreoli Latina, jeszcze w trakcie sezonu przenosząc się do Molfetty. Następnie po roku gry w CMC Romagna Torres przeniósł się do Ravenny, gdzie spędził ostatni sezon.

Maurice Torres w każdym z klubów, stanowił o sile swojego zespołu, co potwierdzały również noty indywidualne zawodnika. Po fazie zasadniczej ostatniego sezonu ligowego z dorobkiem 465 punktów został sklasyfikowany na 4. miejscu najlepiej punktujących Serie A. Równie wysoko nasz nowy zawodnik znalazł się w rankingu atakujących (4. wysoka pozycja), wyprzedzając takich zawodników jak Cwetan Sokoło czy atakujący reprezentacji Włoch – Luca Vettori. Mocnym punktem nowego atakującego ZAKSY jest również serwis.

Poza dobrą dyspozycją indywidualną w siatkówce klubowej Maurice Torres ma na koncie również sukcesy reprezentacyjne, m.in. wicemistrzostwo zdobyte podczas Igrzysk Ameryki Środkowej i Karaibów oraz sukcesy młodzieżowe, m.in. srebro i brąz w Mistrzostwach Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów Kadetów (zdobyte odpowiednio w 2008 i 2010 roku). Najświeższy sukces Maurice Torresa w barwach reprezentacji Portoryko to brąz w Mistrzostwach Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów z 2015 roku.

O sporym wzmocnieniu naszego zespołu mówił również Andrea Gardini, szkoleniowiec zwrócił uwagę na progres, jaki w ostatnich latach przeszedł zawodnik. – Maurice Torres jest to zawodnik, który w ostatnich latach we Włoszech bardzo się rozwinął. Z pewnością wzmocni nasz zespół, będąc wartością dodaną nie tylko w PlusLidze, ale również na europejskich parkietach. Sam zawodnik również z optymizmem patrzy w przyszłość, cieszy się, że dołączy do tak ważnego klubu jakim jest ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. – skomentował zakontraktowanie nowego atakującego nasz trener.