Mateusz Zawalski zmienia barwy klubowe

Po sezonie gry w barwach Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Mateusz Zawalski odchodzi z ZAKSY. – To był naprawdę piękny sezon, który zapamiętam jako najlepszy w mojej całej przygodzie z siatkówką – przyznał 26- letni środkowy.

Mateusz Zawalski do Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle dołączył przed sezonem 2020/2021, przechodząc z I-ligowego Krispolu Września.  Dla naszego środkowego był to debiut w PlusLidze oraz zmaganiach Ligi Mistrzów. W barwach ZAKSY Mateusz Zawalski zdobył Superpuchar Polski, Puchar Polski, wicemistrzostwo kraju oraz złoto Lig Mistrzów.

Z Kędzierzyna-Koźla 26-letni środkowy wywozi wyłącznie dobre wspomnienia. – To był naprawdę piękny sezon, który zapamiętam jako najlepszy w mojej całej przygodzie z siatkówką. W ZAKSIE poznałem wielu wspaniałych i bardzo życzliwych ludzi, z którymi mam nadzieję pozostanę w kontakcie na długie lata. Każda osoba związana z klubem była dla mnie zawsze pomocna i niezwykle miła. Dzięki atmosferze jaka panowała w klubie i zespole już od pierwszego dnia czułem się tutaj jak w domu. Bardzo się cieszę, że mogłem być częścią tej ekipy, myślę, że w tym sezonie razem stworzyliśmy naprawdę niezwykłą drużynę i osiągnęliśmy coś wspaniałego. Praca pod okiem takiego szkoleniowca, jak Nikol Grbić, to jak spełnienie marzeń. Jego wskazówki i sposób analizy gry pozwoliły mi spojrzeć na siatkówkę z nieco innej strony – podkreślił Mateusz Zawalski.

Środkowy ZAKSY przyznał, że doświadczenie jakie zdobył w tym sezonie jest nieocenione i bez wątpienia zaprocentuje. – Cieszę się, że otrzymałem swoje szanse, debiutując w PlusLidze i Lidze Mistrzów. To naprawdę cenne doświadczenie, które mam nadzieję zaowocuje w kolejnych sezonach – kontynuował nasz zawodnik, wspominając najbardziej emocjonujące mecze w wykonaniu ZAKSY w tym sezonie. – Najbardziej w pamięci zapadły mi na pewno mecze Ligi Mistrzów, wygrane z Lube czy Zenitem i oczywiście wielki finał z Trentino. Każdy z tych meczów dostarczył nam niesamowitych emocji, było tam wszystko najlepszy światowy poziom siatkówki i niezwykła walka. Takich spotkań się nie zapomina… – dodał środkowy kędzierzynian, dziękując sympatykom ZAKSY za liczne głosy wsparcia i życzliwość z jaką się spotkał. – Chciałbym podziękować za ten sezon również kibicom ZAKSY, to bardzo sympatyczni ludzie, których można było spotkać w praktycznie każdej części miasta. I mimo, że praktycznie przez cały sezon graliśmy przy zamkniętych halach to Wasze wsparcie czuliśmy na każdym kroku.

My również dziękujemy Mateuszowi za cały sezon oraz życzymy powodzenia i kolejnych sportowych sukcesów.