Łukasz Wiśniewski: Półfinał jest w naszym zasięgu

Już we wtorkowe popołudnie nasz zespół rozpocznie rywalizację w Klubowych Mistrzostwach Świata. – Wiadomo, że to nie my jesteśmy faworytem ani tego turnieju, ani nawet naszej grupy. Mamy nadzieje pokusić się o jakieś niespodzianki – mówił przed turnieje środkowy ZAKSY, Łukasz Wiśniewski.

Przed mistrzami Polski trudne zadanie, podczas Klubowych Mistrzostw Świata już podczas fazy grupowej rozgrywanej w Opolu nasz zespół spotka się z obrońcą tytułu czy mistrzami Italii i Azji. O celach przed turniejem i pełnej koncentracji mówił środkowy naszego zespołu – Łukasz Wiśniewski.Będziemy koncentrować się przede wszystkim na naszej grze, aby wypaść jak najlepiej. A wiadomo, że to nie my jesteśmy faworytem ani tego turnieju, ani nawet naszej grupy. Mamy nadzieję pokusić się o jakieś niespodzianki. I myślę, że jeżeli damy z siebie maksimum to ten półfinał jest w naszym zasięgu – mówił zawodnik mistrzów Polski.

_MG_0009

Tak, jak wspomniał Łukasz Wiśniewski to Sada Cruzeiro stawiana jest w roli faworyta grupy Opolskiej, również o Brazylijczykach mówi się jako ekipie mogącej pokusić się o kolejny triumf w KMŚ. To właśnie na zespół Marcelo Mendeza nasz środkowy zwrócił uwagę, mówiąc o najcięższym meczu, jaki czeka ZAKSĘ w tych rozgrywkach. –Najtrudniejsze spotkanie czeka nas w czwartek, kiedy zagramy z obrońcami tytułu, nazwiska jakie tam grają mówią same za siebie – przyznał zawodnik, podkreślając, że ZAKSA nie zamierza składać broni i mistrzowie Polski będą walczyć od początku do końca. – My nie będziemy mieli nic do stracenia. Także ryzyko podjęte na zagrywce czy też w innych elementach może się opłacić. Jeżeli zaprezentujemy się dobrze to myślę, że nawet jeśli uda się wyjść z grupy nikt nam nic nie zarzuci – podsumował zawodnik.

O dobrym zaprezentowaniu się w konfrontacji z czołowymi ekipami na świecie mówił również Andrea Gardini.Oczekuję, że spróbujemy pokazać naszą najlepszą siatkówkę na ten moment. Oczywiście to są wielkie zawody, mamy tutaj najlepsze zespoły na świecie i wiemy jak trudne zadanie przed nami. Jednak chciałbym żebyśmy próbowali wykorzystywać okazję jakie będą w każdym meczu czy secie. Naszym celem będzie próba awansu do półfinału – podkreślił szkoleniowiec, koncentrując się nie tyle na wyniku, co dobrej postawie swojego zespołu.