Łukasz Wiśniewski odchodzi z ZAKSY

Po ośmiu sezonach spędzonych w Kędzierzynie-Koźlu Łukasz Wiśniewski zmienia barwy klubowe. Lista trofeów, jakie Łukasz zdobył z naszym klubem jest naprawdę długa: od medali mistrzostw Polski, przez Puchary Polski, aż po Superpuchar. Wiśnia – dziękujemy za wspaniałych osiem lat!

Łukasz Wiśniewski do naszego klubu trafił z Częstochowy. W grającym wówczas w najwyższej klasie rozgrywkowej AZS-ie Częstochowa spędził udane trzy sezony, na zakończenie częstochowskiej przygody zdobywając Puchar Challenge w 2012 roku. Dla 23-letniego wówczas zawodnika możliwość gry w jednym z bardziej utytułowanych klubów w Polsce, jakim jest ZAKSA, była szansą. – Przychodząc tutaj miałem na myśli głównie rozwój i myślę, że po kilku latach spędzonych w Kędzierzynie-Koźlu osiągnąłem to, czego chciałem – w #TygodniuzZAKSĄ (przygotowanym przez PlusLigę ) mówił Łukasz Wiśniewski. Tę okazję środkowy ZAKSY wykorzystał bezbłędnie, co potwierdziły sukcesy ZAKSY z Łukaszem w roli jednego z filarów zespołu.

Z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle popularny Wiśnia trzykrotnie zdobył mistrzostwo Polski (2016, 2017, 2019), dwa razy wicemistrzostwo (2013, 2018), na swoim koncie zapisał również cztery wygrane w Pucharze Polski (2013, 2014, 2017, 2019). Znakomita postawa Łukasza Wiśniewskiego w zmaganiach pucharowych również została zauważona, czterokrotnie środkowy ZAKSY był wybierany najlepiej blokującym rozgrywek (2013, 2014, 2017, 2019) raz najlepiej zagrywającym (2016). W ostatnim sezonie w barwach  Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle doświadczony środkowy wraz z kolegami zdobył Superpuchar Polski, kończąc zmagania PlusLigi na pierwszym miejscu w ligowej klasyfikacji (bez wyłaniania mistrza kraju – przyp. red.). Przez osiem sezonów Łukasz Wiśniewski dał się poznać również jako mentalny lider i dobry duch drużyny.

Najbardziej żałuję, że nie było nam dane dokończyć tego sezonu. Nie przypuszczałem, że właśnie tak będzie wyglądało, a raczej “nie wyglądało”, moje pożegnanie z ZAKSĄ – przyznał Łukasz Wiśniewski, podsumowując intensywne osiem sezonów w Kędzierzynie-Koźlu. – Przez osiem lat spędzonych w tym klubie poznałem wielu fantastycznych ludzi: od zawodników, przez sztab szkoleniowy, pracowników klubu, po mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. Ze mną i moją rodziną już do końca życia pozostanie wiele wspaniałych momentów i wspomnień. Chciałbym wszystkim na raz i każdemu z osobna podziękować za tych wyjątkowych osiem lat, wspólną pracę i wkład jaki wnieśliśmy do osiąganych sukcesów. Nie wymienię teraz konkretnych nazwisk, bo nie wystarczyłoby nam czasu i miejsca. Dzięki tym wszystkim ludziom, z którymi tworzyliśmy super drużynę doszedłem do tego miejsca, w którym jestem dzisiaj. #ZAKSAfamily – nigdy o was nie zapomnę i do zobaczenia wkrótce – dodał popularny Wiśnia.

Łukaszowi dziękujemy za wyjątkowe, pełne sportowych sukcesów i wspaniałych emocji osiem sezonów z #ZAKSAfamily i życzymy powodzenia w dalszej karierze.