Łukasz Kaczmarek: To zwycięstwo dodaje optymizmu

– Chcieliśmy bardzo dobrze zagrać. Na pewno nie byliśmy w 100%-dyspozycji, tak jak miało to miejsce wcześniej, ale to też dlatego, że przygotowując się do fazy play-off teraz jesteśmy w cięższym treningu – po meczu ze Skrą Bełchatów mówił Łukasz Kaczmarek.

Wygraną z obrońcami tytułu zakończyliśmy fazę zasadniczą PlusLigi siatkarzy. W meczu z PGE Skrą Bełchatów Andrea Gardini testował różne warianty ustawienia i jak podkreślał po spotkaniu Łukasz Kaczmarek cieszy nie tylko wynik, ale również dobra postawa zawodników, którzy dotychczas nie otrzymywali tak wielu szans. – Cieszy fakt, że na boisku pojawili się zmiennicy, praktycznie każdy otrzymał szansę i z razem wygraliśmy. Zdobyliśmy trzy punkty w konfrontacji z tak silną drużyną, jaką jest Skra Bełchatów i ten wynik napawa do optymizmem – mówił nasz atakujący.

ZAKSA Kedzierzyn-Kozle - PGE Skra Belchatow

Znakomita postawa ZAKSY w fazie zasadniczej zagwarantowała naszej drużynie pierwsze miejsce w klasyfikacji. Tym samym podopieczni Andrei Gardiniego zmagania play-off rozpoczną od półfinałów. Jak zaznacza Łukasz Kaczmarek tę przerwę kędzierzynianie wykorzystają na intensywne przygotowania. – Teraz teraz czas wracać do ciężkiej pracy, przed nami wolne od rozgrywek ligowych, kiedy rozegramy dwa sparingi, a następnie play-off PlusLigi. Dzięki temu, że będziemy rozgrywać te mecze kontrolne, mimo że nie będziemy grać w ćwierćfinałach, pozostaniemy w tym rytmie meczowym i na półfinały będziemy w 100% gotowi – dodał Łukasz Kaczmarek, podkreślając, że nas zespół cierpliwie będzie czekać na rywala półfinałowego (ZAKSA zmierzy się z wygranym ćwierćfinału Aluron Virtu Warta Zawiercie- Cerrad Czarni Radom). -Na pewno będziemy obserwować i analizować te spotkania, dla mnie osobiście nie ma znaczenia z kim zmierzymy się w walce o finał. Dla każdej z tych drużyn już awans do półfinału będzie dużym osiągnięciem. My natomiast w tym starciu będziemy chcieli potwierdzić swoją wyższość – podsumował nasz zawodnik.