Łukasz Kaczmarek: Stać nas na lepszą siatkówkę

– Cieszymy się bardzo z tego rozstrzygnięcia i miejmy nadzieję, że tę zwycięska passę będziemy kontynuować za trzy dni w Radomiu – po wygranej z Aluron Virtu Wartą Zawiercie mówił atakujący naszego zespołu.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle kontynuuje zwycięską serię na ligowych parkietach. W meczu 10. kolejki nasz zespół pokonał Aluron Virtu Wartę Zawiercie. Zawiercianie byli o krok od wywiezienia punktu z Kędzierzyna-Koźla, zespół Marka Lebedew w najbardziej zaciętym, czwartym secie miał w górze nawet piłki setowe. Bohaterem ZAKSY w tej części spotkania i jednym z wyróżniających się zawodników na przestrzeni całego meczu był Sam Deroo. Oceniając występ ZAKSY to właśnie na grę MVP spotkania uwagę zwrócił Łukasz Kaczmarek.Końcówka czwartego seta to praktycznie popis Sama Deroo, bo i blokował i atakował. Rozegrał fantastyczne zawody, prezentował się dobrze w całym spotkaniu, ale tę końcówkę czwartego seta praktycznie wygrał Sam – mówił nasz atakujący.

ZAKSA Kedzierzyn-Kozle - Aluron Virtu Warta Zawiercie

Nie tylko w czwartej partii meczu kędzierzynianie musieli radzić sobie z presją wywierana przez rywali. – Cieszymy się niesamowicie z tych trzech punktów, ponieważ nie był to bardzo dobry występ w naszym wykonaniu. Graliśmy dobrą siatkówkę, ale na pewno stać nas na zaprezentowanie się dużo lepiej – kontynuował Łukasz Kaczmarek. Co zdaniem naszego atakującego mogło więc funkcjonować lepiej? –Przede wszystkim było widać naszą słabość w elemencie zagrywki, bo zawsze w przypadku spotkań rozgrywanych u siebie był to nasz wielki atut – dodał zawodnik.

Teraz przed ZAKSĄ rywalizacja na wyjeździe, a już w najbliższą sobotę siatkarskie emocje wrócą do hali przy ul. Mostowej. – Miejmy nadzieję, że tę zwycięska passę będziemy kontynuować za trzy dni w Radomiu – koncentrując się na najbliższym spotkaniu dodał Łukasz Kaczmarek.