LM: Cucine Lube Civitanova naszym rywalem w ćwierćfinale

W piątek o godz. 12:00 w siedzibie Europejskiej Konfederacji Siatkówki odbyło się losowanie par ćwierćfinałowych siatkarskiej Ligi Mistrzów. Los na drodze naszego zespołu postawił wymagającego rywala – w walce o półfinał zmierzymy się z Cucine Lube Civitanova.

Losowanie par ćwierćfinałowych siatkarskiej Ligi Mistrzów rozpoczęło się od rywalizacji mężczyzn. W pierwszej kolejności rozlosowano drużyny z drugiego koszyka, do których dolosowano ekipy rozstawione (w tym naszą drużynę). Obok Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozstawione były Sir Safety Perugia, Zenit Kazań i Trentino Volley. Pewne było zatem, że podopieczni Nikoli Grbicia mogą trafić na Lube, Modenę lub zespół z Berlina. Ze względu na to, że w fazie grupowej mierzyliśmy się ze Skrą w tej fazie rozgrywek nie było szans na kolejne „polskie” starcie.

Zamiast „polskiego” meczu będziemy świadkami rywalizacji polsko-włoskiej. Najbliższym rywalem ZAKSY będzie bowiem jedna z czołowych ekip włoskiej Serie A, triumfator Ligi Mistrzów z 2019 r. – Cucine Lube Civitanova. Pierwszy mecz nasz zespół zagra na wyjeździe, spotkanie rewanżowe rozegramy w HWS „Azoty”. Zwycięzca naszego ćwierćfinału w kolejnej fazie trafi na triumfatora pary PGE Skra Bełchatów – Zenit Kazań.

Pary ćwierćfinałowe LigiMistrzów:

PGE Skra Bełchatów – Zenit Kazań

Cucine Lube Civitanova – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Berlin Recycling Volleys- Trentino Volley

Leo Shoes Modena – Sir Safety Perugia