Korneliusz Banach w pierwszej drużynie ZAKSY!

21-letni kędzierzynianin dołączył do pierwszego składu ZAKSY!

Trudno jest wskazać jeden, przełomowy moment w karierze tego młodego zawodnika. Z pewnością ogromny wpływ na jego rozwój miała osobowość trenera Michała Chadały któremu, jak sam zawodnik wspomina, zawdzięcza to jak potoczyła się jego przygoda z siatkówką. To właśnie pod jego skrzydłami młody libero na stałe zadomowił się podstawowym składzie Młodej ZAKSY, a już w 2014 roku uczestniczył w przygotowaniach przedsezonowych z seniorską drużyną z Kędzierzyna-Koźla.

Utalentowany libero w sezonie 2014/2015 miał okazję zaprezentować swoje walory kędzierzyńskiej publiczności. 15 stycznia 2015 roku seniorski zespół ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, z Kornelem Banachem w składzie, odniósł zdecydowane zwycięstwo nad drużyną Arkasu Izmir i już tydzień później, po meczu rewanżowym w Turcji, młody libero mógł cieszyć się z wywalczenia awansu do fazy Challenge Pucharu CEV.

Obrazek kornel www

Liczymy, że pod okiem czujnym szkoleniowców ZAKSY zawodnik ten stale podnosić będzie swoje umiejętności i w niedalekiej przyszłości stanowić będzie o sile kędzierzyńskiej siatkówki.