Korneliusz Banach w pierwszej drużynie ZAKSY!

21-letni kędzierzynianin dołączył do pierwszego składu ZAKSY!

Korneliusz Banach, urodzony 25 stycznia 1994 roku, swą przygodę z siatkówką rozpoczął w Publicznym Sportowym Gimnazjum numer 5 w Kędzierzynie-Koźlu. To właśnie z PG 5 trafił do składu MMKS Kędzierzyn-Koźle, gdzie pod okiem Radosława Górskiego, a później Michała Chadały szlifował swój talent aby w 2010 roku dołączyć do składu Młodej ZAKSY. Nie było jednak łatwo przebić się do meczowej 12-tki drużyny. W sezonie 2011/2012 rywalizować musiał o pozycję pierwszego libero aż z trzema kolegami z zespołu. Wreszcie w 2013 roku, swoją wytrwałością i determinacją, w końcowej fazie rozgrywek PlayOff Młodej Ligi wywalczył pozycję pierwszego libero drużyny Młodej ZAKSY, zdobywając brązowy medal tych rozgrywek.

IMG_46

 

Trudno jest wskazać jeden, przełomowy moment w karierze tego młodego zawodnika. Z pewnością ogromny wpływ na jego rozwój miała osobowość trenera Michała Chadały któremu, jak sam zawodnik wspomina, zawdzięcza to jak potoczyła się jego przygoda z siatkówką. To właśnie pod jego skrzydłami młody libero na stałe zadomowił się podstawowym składzie Młodej ZAKSY, a już w 2014 roku uczestniczył w przygotowaniach przedsezonowych z seniorską drużyną z Kędzierzyna-Koźla.

Utalentowany libero w sezonie 2014/2015 miał okazję zaprezentować swoje walory kędzierzyńskiej publiczności. 15 stycznia 2015 roku seniorski zespół ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, z Kornelem Banachem w składzie, odniósł zdecydowane zwycięstwo nad drużyną Arkasu Izmir i już tydzień później, po meczu rewanżowym w Turcji, młody libero mógł cieszyć się z wywalczenia awansu do fazy Challenge Pucharu CEV.

Obrazek kornel www

Liczymy, że pod okiem czujnym szkoleniowców ZAKSY zawodnik ten stale podnosić będzie swoje umiejętności i w niedalekiej przyszłości stanowić będzie o sile kędzierzyńskiej siatkówki.