Konferencja prasowa z prezentacją trenera i nowego kapitana ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

ZAKSA S.A. odkrywa karty przed nowym sezonem. Podczas oficjalnej konferencji prasowej z przedstawicielami mediów spotkali się prezes Grupy Azoty ZAK S.A., prezes ZAKSA S.A., oficjalnie przedstawieni zostali Dyrektor Sportowy Klubu, nowy trener i kapitan naszej drużyny.

W spotkaniu z przedstawicielami mediów uczestniczyli: Prezes Zarządu Grupy Azoty ZAK S.A. Mirosław Ptasiński, Prezes Zarządu ZAKSA S.A. – Jadwiga Cichoń, Dyrektor Sportowy ZAKSA S.A. – Wojciech Serafin, nowy trener zespołu – Andrea Giani oraz nowy zawodnik  i kapitan zespołu – Bartosz Kurek.

Jako pierwsza głos zabrała prezes ZAKSA S.A. – Jest mi niezmiernie miło powitać Państwa w nowym sezonie. Chcę oficjalnie przywitać dyrektora sportowego – Pana Wojciecha Serafina, który po kilku latach wraca do ZAKSY w nowej roli, nowego trenera naszej drużyny – Andreę Gianiego i zawodnika – Bartosza Kurka. Przed nami nowy sezon, nowe rozdanie, nowy zespół, ale cele pozostają niezmienne. W nadchodzących rozgrywkach chcemy powrócić do czołówki tabeli najlepszych drużyn PlusLigi i grać o medale mistrzostw Polski, i o jedenasty w historii klubu Puchar Polski. Warto również wspomnieć, że najbliższy sezon to będzie czas świętowania –  wspólnie  z właścicielami, kibicami, naszymi partnerami i sponsorami chcemy obchodzić 30-lecie istnienia Klubu. Cieszę się, że jest z nami dzisiaj reprezentujący właściciela Klubu – Grupę Azoty ZAK S.A. Prezes Zarządu Pan Mirosław Ptasiński. To dla nas ważne, że mimo zakończenia umowy sponsoringowej, możemy liczyć na wsparcie naszego największego Akcjonariusza – przyznała Jadwiga Cichoń.

Następnie o zakresie wsparcia i pomocy Grupy Azoty w nadchodzącym sezonie wypowiedział się Prezes Zarządu Grupy Azoty ZAK S.A. Mirosław Ptasiński.Grupa Azoty ZAK S.A. jest głównym akcjonariuszem Spółki ZAKSA. Pomimo zakończenia umowy sponsorskiej będziemy wspierać zarząd ZAKSY we wszelkich działaniach promocyjnych i organizacyjnych. Jako właściciel wspólnie z ZAKSĄ będziemy myśleć o strategii na najbliższe sezony. Cele są jasno określone przez Panią Prezes. Mamy potencjał jako drużyna i będziemy angażować się właścicielsko w działalność klubu.

Sezon 2024/ 2025 będzie czasem powrotów w ZAKSIE. Z radością informujemy, że w nowej roli do klubu wraca Wojciech Serafin – Dyrektor Sportowy.  – Jest mi niezmiernie miło wrócić do klubu, którego jestem wychowankiem. Na pewno przed nami ciężki sezon i wiele pracy. Włożymy w to nasze serca, aby zrealizować cele, wykorzystać nasz potencjał i doświadczenie jakie mamy w siatkówce. Jesteśmy sportowcami z krwi i kości. Chciałbym podkreślić, że bardzo miło mi wrócić do miasta, z którego pochodzę i wierzę, że będziemy wspólnie cieszyć się z sukcesów – podkreślił Wojciech Serafin.

Do celów i pracy, jakie czekają nasz zespół w nowym sezonie odniósł się nowy szkoleniowiec ZAKSY Kędzierzyn-Koźle – Andrea Giani. Przede wszystkim chciałbym podziękować za możliwość objęcia takiego zespołu jak ZAKSA. Jest tutaj ogromna pasja do siatkówki i zdaję sobie sprawę, że celem zawsze jest walka o najwyższe cele. Będziemy jako zespół ciężko pracować, robiąc wszystko, aby ten projekt miał jak najlepszy wynik. Dla mnie to pierwsza możliwość uczestniczenia w rozgrywkach PlusLigi i z wielką przyjemnością będę poznawał specyfikę rozgrywek. Jeśli chcemy osiągać jak najlepsze rezultaty, musimy mieć wysoki poziom komunikacji pomiędzy klubem, zarządem, sztabem i zawodnikami, musimy wykazać się wysoką dyscypliną, bo w innym przypadku wyniki mogą nie być takie, jakich oczekujemy. Oczywiście jako trener chcę włożyć całe moje zaangażowanie, doświadczenie i serce w to, by drużyna grała coraz lepiej, by zawodnicy byli coraz lepsi. Wiem, że tylko tak osiągniemy to, o czym marzymy.

W konferencji poprzez wideopołączenie udział wziął nowy kapitan ZAKSY – Bartosz Kurek. Jak przyznał nasz nowy zawodnik powrót do Kędzierzyna-Koźla cieszy, a nowe wyzwanie motywuje – Bycie częścią ZAKSY i to w roli kapitana to dla mnie duża odpowiedzialności i wyzwanie. W mojej długiej już karierze ten epizod jest mocno stymulujący do rozwoju. Chciałbym podkreślić jedną rzecz, że kapitan jest tak dobry jak drużyna, która go wspiera. Mam nadzieję, że stworzymy drużynę, która będzie się wspierała nie tylko w tych pozytywnych momentach, ale też w tych trudniejszych. Cieszę się, że dołączam do klubu w chwili, w której ZAKSA obchodzi swój jubileusz 30-lecia i wierzę, że sprawimy naszą grą wiele radości naszym fanom, kibicom, którzy podróżują za ZAKSĄ po całej Polsce – podkreślił Bartosz Kurek.