Konferencja prasowa Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z udziałem Głównego Sponsora i Właściciela Klubu

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle odsłoniła karty. 28 sierpnia podczas konferencji prasowej zorganizowanej na terenie Grupy Azoty ZAK S.A. w Kędzierzynie-Koźlu zaprezentowane zostały nowe stroje meczowe na sezon 2020/2021.

W przedsezonowym spotkaniu z przedstawicielami mediów uczestniczyli: Prezes Zarządu Grupy Azoty ZAK S.A. – Sławomir Lipkowski, Prezes Zarządu ZAKSA S.A – Sebastian Świderski, pierwszy trener zespołu – Nikola Grbić oraz zawodnicy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Aleksander Śliwka, Paweł Zatorski i Jakub Kochanowski.

Miejsce spotkania nie było przypadkowe, Grupa Azoty ZAK S.A. jest nie tylko sponsorem siatkarskiej drużyny, ale również właścicielem klubu. Wieloletnie wsparcie i zaangażowanie Grupy Azoty ZAK S.A pozwala ZAKSIE regularnie walczyć o najwyższe cele nie tylko w rodzimych rozgrywkach, ale również na europejskich parkietach.

Konferencję rozpoczęło uroczyste przekazanie, przez Prezesa Sebastiana Świderskiego, koszulki meczowej Prezesowi Grupy Azoty ZAK S.A. Po oficjalnej prezentacji nowych strojów meczowych na sezon 2020/2021 głos zabrał, reprezentujący gospodarza konferencji prasowej, Prezes Zarządu Grupy Azoty ZAK S.A. –  Sławomir Lipkowski. – Jako największy podmiot biznesowy w Kędzierzynie-Koźlu czujemy się odpowiedzialni nie tylko za pracowników, ale również całą społeczność lokalną. Liczne inicjatywy, w które od lat się angażujemy, są odpowiedzią na potrzeby mieszkańców miasta. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to wizytówka regionu i siatkarski lider, dlatego wieloletnia współpraca z klubem napawa nas olbrzymią dumą. – Prezes Sławomir Lipkowski odniósł się również do startującego za niespełna miesiąc nowego sezonu. – W imieniu swoim i wszystkich pracowników Grupy Azoty ZAK S.A. chciałbym życzyć, aby nadchodzący sezon siatkarski obfitował w spotkania na najwyższym poziomie, a kibicom przyniósł wiele emocji. Liczę, że wspólnie będziemy cieszyć się z końcowego rezultatu, a ZAKSA otrzyma kolejne złoto, co z uwagi na sytuację epidemiczną niestety nie było możliwe w tym roku.

O tym, jak wyjątkowy, ale i wymagający będzie sezon 2020/2021 mówił natomiast Prezes Zarządu ZAKSA S.A – Na pewno ważne dla nas będzie rozpoczęcie i zakończenie tego sezonu w zdrowiu, to jest nasz cel nadrzędny. Żyjemy w tak trudnych czasach, że zdajemy sobie sprawę, jak wielkim wyzwaniem to będzie dla nas wszystkich. W odniesieniu do celów sportowych – mając tak zacnego głównego sponsora i właściciela nie wypada nam mieć innych ambicji, jak walka na każdym froncie o  najwyższe cele. Nie chcemy obiecywać, że zdobędziemy mistrzostwo Polski i awansujemy do wielkiego finału Ligi Mistrzów, bo ten sezon będzie bardzo trudny dla wszystkich, nie tylko w Polsce ale i Europie. My jednak chcemy walczyć i zrobimy wszystko, aby te najwyższe cele osiągnąć – przyznał Sebastian Świderski.Trener  Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle odniósł się  do konieczności dopasowania się do obecnej sytuacji i wyjątkowej ostrożności, na którą wyczuleni są również siatkarze.– Podczas okresu przygotowawczego mieliśmy jakieś drobne urazy, jednak na tym etapie jest to normalne – nie były to jakieś poważne kontuzje. Na szczęście w naszym zespole nie mieliśmy problemów z infekcjami wirusowymi, jak COVID-19. Cały czas mamy w głowach to, w jakiej sytuacji się znajdujemy. Zarówna ja, jak i cały sztab jesteśmy wyczuleni, pilnujemy i przypominamy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa: używaniu maseczek, dezynfekcji rąk czy utrzymywaniu bezpiecznego dystansu. Mieliśmy już kilka razy przeprowadzane testy i na szczęście wszystko jest w porządku. Nasze przygotowania nie były i nie są więc w żaden sposób zakłócone, co również jest istotne. Mam nadzieję, że tak pozostanie do końca i również całe rozgrywki przetrwamy w zdrowiu – podkreślił Nikola Grbić.

Podczas konferencji prasowej przedstawiono również pełny skład Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na sezon 2020/2021. Naszego zespołu nie ominęły zmiany kadrowe, pojawiło się pięciu nowych zawodników. W gronie nowych zawodników przywitaliśmy m.in. Jakuba Kochanowskiego. To kolejny mistrz świata, który w najbliższym sezonie będzie bronił barw Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Jak wielokrotnie podkreślał z ZAKSĄ chce walczyć o najwyższe cele.  – Przyszedłem tutaj w jednym celu, wiem że Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to zespół który mierzy wysoko. Tym celem w tym sezonie oczywiście jest Puchar Polski, medal mistrzostw Polski (mam nadzieję, że złoty), chcemy też namieszać w Lidze Mistrzów – potwierdził reprezentant Polski, dodając, że siłą zespołu jest „team spirit”. – Nie miałem żadnego problemu z aklimatyzacją, wszyscy zawodnicy bardzo przyjaźnie przyjęli mnie w szatni. Atmosfera w #ZAKSAfamily, tak jak wspomniał Paweł czy Olek, jest naprawdę znakomita. – odnosząc się do pierwszych tygodni treningów i szybkiej aklimatyzacji w drużynie dodał Jakub Kochanowski.

Do ambicji Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nawiązał kolejny z naszych mistrzów świata – Paweł Zatorski.Szykujemy się na bardzo trudną walkę o najwyższe cele, jak co roku. Marzymy o walce o medale. Osobiście zawsze stawiam przed sobą (niezależnie czy mówimy o rozgrywkach klubowych czy reprezentacyjnych) cel, aby dojść do rywalizacji o medale. To jest sól siatkówki i najlepsze co się może wydarzyć- podkreślił libero naszego zespołu.

Kluczem do osiągnięcia tych celów ma być ciężka praca, a tej podczas intensywnego okresu przygotowawczego, a także okresu pracy samodzielnej w czasie izolacji, nie brakowało. – W naszym klubie wszystko zostało potraktowane profesjonalnie, sztab szkoleniowy przygotował nam specjalny program treningowy, który podczas tej 2-miesięcznej przerwy musieliśmy realizować. Dzięki temu, po tym czasie na zgrupowanie reprezentacyjne mogliśmy pojechać w dobrej formie. Parząc na te przygotowania, jakie mieliśmy również po powrocie do klubu, to również ta praca jest potwierdzeniem profesjonalizmu, jaki cechuje nasz klub – dodał Aleksander Śliwka.

*fot. Łukasz Apostel / Grupa Azoty ZAK S.A.