Kolejny plusligowy rywal ZAKSY – Indykpol AZS Olsztyn

Niepokonana Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle tym razem podejmuje Indykpol AZS Olsztyn. Spotkanie zaplanowano na 10 grudnia, to będzie przedostatni mecz, jaki nasz zespół rozegra w HWS „Azoty” w tym roku.

Mecz w Kędzierzynie-Koźlu zainauguruje 11. kolejkę PlusLigi. Na drodze niepokonanych kędzierzynian staną akademicy z Olsztyna, olsztynianie po dziesięciu rozegranych meczach plasują się w czołowej czwórce ekstraklasy. Nasz najbliższy rywal z bilansem siedmiu zwycięstw i trzech porażek może się pochwalić dorobkiem 20. punktów. Podopieczni Gheorghe Cretu mają aż 11 punktów przewagi nad najbliższym rywalem. ZAKSA wygrała wszystkie z dotychczasowych jedenastu rozegranych meczów, gubiąc punkty tylko w dwóch meczach (rozstrzyganych w tie-breaku. Tę serię nasz zespół zamierza podtrzymać.

W ostatniej kolejce podejmowaliśmy GKS Katowice, kędzierzynianie po raz kolejny nie pozwolili przeciwnikom na ugranie choćby seta. ZAKSĘ do triumfu poprowadził wybrany MVP meczu, zdobywca 15 punktów – Aleksander Śliwka. Rywale boleśnie przekonali się również o skuteczności naszego zespołu w bloku, bezpośrednio tym elementem ZAKSA punktowała 15 razy Najlepiej intencje przeciwnika odczytywał Łukasz Kaczmarek (3 punktowe bloki), czujnością na siatce wykazali się również Norbert Huber, Marcin Janusz, Olek Śliwka, Bartek Kluth, Kamil Semeniuk i David Smith (każdy zanotował po dwa punktowe bloki). Katowiczanie próbowali odpowiadać na ciosy, jednak nawet autor 15 oczek (najlepiej punktujący zespołu ze Śląska) – Thomas Rousseaux nie zdołał odwrócić losów rywalizacji. Olsztynianie w tym czasie mierzyli się z obecnym wiceliderem tabeli, prowadzony przez Marco Bonittę zespół, podobnie jak Gieksa w Kędzierzynie-Koźlu, nie zdołał ugrać nawet seta, ulegając rywalom na własnym terenie. Niespełna 50% efektywność zagrań w ataku okazała się niewystarczająca, najpewniejszym punktem w szeregach naszego najbliższego rywala był Mateusz Poręba , zdobywca 12 punktów przy 82% efektywności zagrań. To była jednak dopiero trzecia porażka AZS-u w tym sezonie.

Historia zmagań ZAKSY i zespołu z Warmii i Mazur jest dość długa, na parkietach ekstraklasy obie ekipy mierzyły się aż 59 razy ,  czego zdecydowaną większość (bo 39 spotkań) wygrywał nasz zespół. W ostatnich latach ZAKSA zdominowała tę rywalizację, wystarczy wspomnieć, że p raz ostatni akademicy z Olsztyna zdołali pokonać ZAKSĘ w sezonie 2014/2015, od tego meczu regularnie triumfują kędzierzynianie, Celem naszego zespołu jest utrzymanie serii zwycięstw w sezonie i poprawia bilansu zmagań kędzierzyńsko-olsztyńskich.

Początek spotkania Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z Indykpolem AZS Olsztyn o godz. 20:30, transmisję z rywalizacji przeprowadzi telewizja Polsat Sport.  Bilety można zakupić za pomocą systemu sprzedaży internetowej KupBilet.pl, w stacjonarnych punktach dystrybucji, a także w kasach biletowych w hali – na godzinę przed rozpoczęciem meczu.

WAŻNE: Przypominamy również o Zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas meczów Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.