Kolejny mecz na szczycie z udziałem ZAKSY

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle o kolejne ligowe punkty i utrzymanie statusu lidera PlusLigi powalczą na wyjeździe. W najbliższa sobotę kędzierzynianie zmierzą się z obecnie sklasyfikowanym na trzecim miejscu zespołem z Zawiercia.

Zmagania ligowe nie zwalniają tempa, po ostatniej imponującej wygranej w HWS Azoty teraz nasz zespół zagra na wyjeździe. Najbliższym rywalem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle będzie Aluron CMC Warta Zawiercie. Kędzierzynianie niezmiennie utrzymują status drużyny niepokonanej, ZAKSA po  9 rozegranych meczach (uwzględniając spotkanie 13. kolejki rozgrywane awansem) ma na koncie 25 punktów, wyprzedzając drugi Jastrzębski Węgiel o 5 oczek. Aluron CMC Warta Zawiercie to kolejny rywal kędzierzynian z górnej części tabeli. Prowadzony przez Igora  Kolakovicia zespół ma o jedno spotkanie rozegrane mniej od ZAKSY, jednak dotychczasowe rezultaty zawiercian nie pozostały niezauważone. Bilans ekipy z Zawiercia to siedem zwycięstw i jedna porażka (w meczu 4. kolejki PlusLigi zawiercianie ulegli Indykpolowi AZS Olsztyn 0:3). Taka gra zagwarantowała naszym najbliższym rywalom wysokie, trzecie miejsce po ósmej kolejce rozgrywek.

ZAKSA w poprzednim tygodniu podejmowała Ślepsk Malow Suwałki, nasz zespół był zdecydowanym faworytem rywalizacji i z tej roli kędzierzynianie wywiązali się bezbłędnie. Mecz 8. kolejki nie miał większej historii, prowadzeni tym razem przez Michała Chadałę kędzierzynianie nie pozwolili dojść rywalom do głosu, triumfując bez straty seta. Wyróżnienie MVP spotkania tym razem trafiło w ręce naszego atakującego. Łukasz Kaczmarek na swoim koncie zgromadził 16 punktów, imponując 56% – efektywnością zagrań. Zdecydowanie trudniejszą przeprawę mają za sobą nasi najbliżsi rywale. Aluron CMC Warta Zawiercie na wyjeździe rywalizował bowiem z obrońcą tytułu – Jastrzębskim Węglem. Jurajscy Rycerze z tego starcia wyszli obronną ręką, po emocjonującym starciu wygrywając 3:2. W tym meczu zawiercianie wykazali się czujnością w bloku (12 oczek zdobytych w tym elemencie) nie był to jedyny atut przyjezdnych. Najlepiej punktującym zawodnikiem zespołu trenera Kolakovicia był Facudno Conte (21 punktów), wspierany na siatce przez duet Dawid Konarski/ Uros Kovacević.

To właśnie obcokrajowcy, którzy przed tym sezonem dołączyli do zespołu z Zawiercia (Conte/ Kovacević) stanowią mocne punkty w szeregach naszego rywala. Bez wątpienia ostatnia wygrana uskrzydliła zawiercian, dodatkowo każdy z przeciwników chce powstrzymać niepokonanych na ligowych parkietach. Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle grają jednak swoje, jak przyznał Michał Chadała z takim samym nastawieniem i pełną koncentracją podchodząc do każdego ze spotkań. – My nie patrzymy na mecze w kontekście pozycji rywala w tabeli. Staramy się wyjść a boisko, grać swoje, być bardzo dobrze przygotowanym do przeciwnika, bo w taki sposób okazujemy szacunek każdemu przeciwnikowi – podkreślił trener naszego zespołu.

 Jedno jest pewne czekają nas kolejne siatkarskie emocje, obiekt w którym na co dzień swoje mecze rozgrywają siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie jest bez wątpienia atutem zawiercian, ZAKSA udowodniła jednak, że również w takich warunkach potrafi wygrywać. Nasz zespół w Zawierciu zameldował się w piątek, z kędzierzynianami ostatnie przygotowania do rywalizacji. Mecz 9. kolejki PlusLigi zaplanowano na sobotę, 26 listopada. Początek spotkania o godz. 14:45, transmisję z rywalizacji przeprowadzi telewizja Polsat Sport.