Kevin Tillie w ZAKSIE

W dniu dzisiejszym sfinalizowane zostały negocjacje, których efektem jest podpisanie kontraktu z francuskim przyjmującym Kevinem Tillie.

Mierzący dwa metry wzrostu, dwudziestopięcioletni zawodnik dość nietypowo rozpoczął swoją karierę sportową. W 2011 rozpoczął swe występy w drużynie Irvin Uniwersytetu Kalifornii, gdzie dzięki swojej bardzo dobrej postawie dwukrotnie wybrany został przez Amerykańskie Stowarzyszenie Trenerów Piłki Siatkowej (AVCA) do najlepszej drużyny rozgrywek.

Tillie

W 2013 roku powrócił do Europy i dołączył do włoskiego zespołu CMC Rawenna, który okazał się tylko przystankiem na drodze do wielkiej siatkówki. W niedawno zakończonym sezonie śledzić można było jego poczynania w tureckim zespole Arkasu Izmir, z którym sięgnął po mistrzostwo kraju.

Młody zawodnik pomimo, iż dopiero w 2012 roku otrzymał powołanie do reprezentacji Francji, zdążył wypracować swoją pozycję w zespole notując niedawno 78 występ w barwach narodowych. Kibice mogą go pamiętać chociażby z zeszłorocznych Mistrzostw Świata, które to co prawda Francja zakończyła dopiero na 4 miejscu, jednak Kevin Tillie okazał się trzecią „strzelbą” reprezentacji Francji oraz uplasował się na 10 pozycji wśród najlepiej punktujących zawodników całego mundialu.